Virtuvės spalvos, Virtuvės baldai- kokių gairių verta laikytis?


Kurdami virtuvės interjerą, pirmiausia šią erdvę laikome darbo zona, juk čia nuolat verdama, kepama, plaunama, todėl daug dėmesio skiriame virtuvės apdailos medžiagų atsparumui bei jų kokybei. Tačiau reikėtų neužmiršti, kad virtuvė tam tikra prasme dažnai tampa namų „židiniu“. Čia ne tik gaminame maistą, po to juo skanaujame, bet ir leidžiame laisvą laiką su šeima. Taigi labai svarbu tinkamai sukurti šios erdvės atmosferą. Spalvų paletė – vienas svarbiausių aspektų, kuriant virtuvės jaukumą.

Ką reikia žinoti apie spalvų paletes?

Virtuves Dizainas, Virtuvės Balda, Virtuvės Dizainas, Virtuvės Baldai, Virtuvės Dizainas, Virtuvės baldai
Renkantis spalvų paletę, pirmiausia reikia suprasti, kaip spalvos dera tarpusavyje, kaip viena kitą papildo. Vienas iš būdų kaip išsirinkti tinkamą spalvų derinį – prisiminti pradinėse klasėse ant sienos kabėjusį spalvų ratą. Ši priemonė puikiai padeda suprasti kokios spalvos dera tarpusavyje. Šiuo ratu, renkantis spalvų paletę, galima naudotis dvejais būdais: rinktis viena kitą papildančias spalvas arba analogiškas spalvas. Spalvos esančios viena priešais kitą spalvų rate yra papildančios viena kitą, o analogiškos spalvos – tai spalvos esančios šalia viena kitos, kurios gražiai viena su kita susilieja.


Kitas paprastas būdas, kuris gali padėti išsirinkti spalvų paletę – gamtovaizdis. Gamta dažnai gali padiktuoti natūraliai tarpusavyje derančių spalvų derinį. Tokio įkvėpimo galima semtis visur: pajūryje, kalnuose ir net nuosavame kieme. Bet koks peizažas gali padiktuoti 5-6 spalvas, kurios tikrai viena kitą papildys.Kokių taisyklių reikia laikytis, renkantis virtuvės spalvų paletę?


Visiems yra puikiai žinoma, kad taisyklės interjero kontekste, visada gali būti sulaužomos – virtuvės spalvų pasirinkimas ne išimtis. Paprastai šioje erdvėje yra rekomenduojama naudoti žemės atspalvius, šiltas neutralias arba šviesias spalvas, nes yra manoma, kad šios spalvos sukurią jaukią atmosferą vakarienių ir ilgesnių pasisėdėjimų prie stalo metu. Kai kurie specialistai nepataria naudoti labai tamsių bei šaltų spalvų, nes jos neskatina alkio jausmo, o tai galbūt nevisai tinka šiai erdvei.Ar visos spalvos tinka jūsų virtuvei?


Iš principo virtuvėje galima naudoti įvairiausias spalvų paletes, tačiau prieš priimant galutinį sprendimą, reikia įvertinti kelis svarbius aspektus: natūralios šviesos kiekį, erdvės dydį bei formą. Pavyzdžiui, mažoje virtuvėje, kurioje yra mažai natūralios šviesos, nepatariama naudoti juodos spalvos, nes ši sugeria šviesą ir vizualiai sumažina virtuvės plotą. O štai didelėje, natūralios šviesos kupinoje virtuvėje tamsios spalvos tikrai tinka. Beje, per daug baltos spalvos tokioje erdvėje gali sukurti gan nejaukią, šaltą atmosferą (erdviai baltos spalvos virtuvei jaukumo gali suteikti parinkti šilti arba tamsūs elementai).
Kokios spalvos visada tinka virtuvei?


Žemės spalvos. Žemės spalvos (pavyzdžiui: sodri žalia, ruda) yra labai natūralus pasirinkimas, nes maistas ant mūsų stalo atsiranda būtent iš žemės. Tai yra saugus pasirinkimas, nes žemės atspalvių paletė niekada neišeis iš mados.


Balta. Ši spalva yra ypatingai populiari, nes ji sukuria atviros, šviesios ir tvarkingos erdvės įspūdį. Ją lengvai galima derinti su įvairiomis kitomis spalvomis. Balta virtuvė asocijuojasi su modernumu bei šiuolaikiškumu.


Raudona. Raudona spalva tikrai nėra dažnas pasirinkimas, bet specialistai sako, kad ši spalva labai tinka virtuvės erdvei. Raudoni akcentai sukuria svetingos erdvės įspūdi.


Neutralios spalvos. Jeigu bijote suklysti rinkdamiesi virtuvės spalvą, visada galite rinktis neutralias spalvas. Nors tai gali pasirodyti per daug saugus pasirinkimas, naudojant ryškias faktūras, tikrai galima sukurti išskirtinį neutralių spalvų virtuvės dizainą.kaip išsirinkti kokybiškus virtuvės baldus?

10 patarimų kaip išsirinkti kokybiškus virtuvės baldus


Virtuvė – tai namų širdis.Gal būt šis posakis yra šiek tiek perdėtas, tačiau  daugumos gyvenimuose, virtuvė užima vieną svarbiausių vietų  namuose. Tai ne tik daugumos šeimų socialinis centras, bet ir susitikimo vieta. Teisingos virtuvės pirkimas gali sukelti streso ir pareikalauti daug laiko. Tyrinėdami informaciją tikimybė nugrimzite į didelę virtuvių pasiūlą, tačiau priimti teisingą sprendimą yra sudėtinga,  todėl šio straipsnio eigoje apžvelgsime kodėl svarbu incvstuoti  tik į kokybiškus virtuvės baldus.

Ieškant kokybiškos virtuvės baldų, nerekomenduotina rinktis masinės gamybos baldus, nes dažniausiai jie yra pritaikyti suvaržytai erdvei ir jei parduotuvėje atrodo patraukliai,   Jūsų namuose gali būti nėbūtinai ergonomiška.
Rekomenduotina susiprojektuoti kokybišką, individualiai Jūsų erdvei skirtą virtuvę, tuo užtikrinant, kad profesionalaus baldų dizainerio suprojektuota  kokybiška virtuvė  ir patogus išdėstymas atitiks Jūsų erdvę ir lūkesčius. Jūsų tikskas turėtų būt mokėti pinigus už gerą paslaugą.

Geras dizainas ir  aukšta kokybė  yra geros virtuvės pagrindas.

Pirmiausia atminkite, kad salone pagaminti gražią virtuvę yra ganėtinai lengva, tačiau svarbu tai, ko nematote: fasadų medžiaga, karkaso konstrukcija, paslėptos nugarėlės, furnitūra, vieni svarbiauskių kokybės aspektų, kurie  gali viską pakeisti. Pardavėjas, kuris sako, kad gali pasiūlyti tokią pat virtuvę gerokai pigesnę kainą, tikriausiai siūlo labai skirtingos kokybės produktą.

Renkantis klasikininius virtuvės baldus, rekomenduotina pasirinkti medinius, nes  klasikiniai baldai su medžio masyvo fasadais ir kokybiška furnitūra tarnaus tikrai ilgai.
 Negalima nuvertinti ir gero stalviršio vertės, nes jis vienas pagrindinių virtuvės išvaizdos ir praktiškumo elementų, tačiau apie visai išsamiau, dar rasite  straipsnio eigoje.
Pajuskite baldų kokybę

Dauguma dizainerių sutinka, kad neturėtumėte bijoti liesti ir jausti gaminius, kuriuos svarstote naudoti. Labai svarbu įsitikinti, kad  mechanizmai veiktų sklandžiai ir nuosekliai, tad atidarykite uždarykite spinteles, stalčius, nes prisilietiko galia daug pasako apie baldą.
 Visada yra pigių alternatyvų, tačiau kai pajauti kokybišką   daiktą,  pigaus analogo minusai tampa akivaizdūs.
Apšvieskite erdvę

Itin svarbų vaidmenį vaidina apšvietimas, tad jo nereikėtų nuvertinti, nes jis  gali sukurti ar sugadinti dizainą.  Virtuvėje itin  svarbu, kad tinkamai  būtų  apšvietos užduočių erdvės, o švelnesnė aplinkos šviesa seka jau po jo. LED apšvietimas po pakabinamomis virtuvės spintelėmis puikiai atlieka savo vaidmenį, o kryptiniai žibintai lubose ar  virš salos  pagerina bendrą pojūtį. 
Kokybiški stalviršiai

Paviršiaus  gauna daugiausiai smūgių,  įbrėžimų ir peilio įrėžimų.  Yra daugybė nuostabių stalviršio medžiagų, tačiau jei kokybę matuotumėte pagal vartojimo ilgamžiškumą,  nieko nėra kokybiškiau nei paviršius dengtas natūraliomis granito plokštėmis arba kvarcu. Granitas-stipri ir natūrali gamtinė medžiaga, tuo tarpu kvarco privilegija tai, kad jo niekada nereikia sandarinti, jis atsparus subraižymui, karščiui ir rūgštims, be to, yra labai stiprus.

Verta žinoti, kad prieš montuojant stalviršį, virtuvės spintelės turėtų būti sustiprintos, kad jos atlaikytų akmens svorį.  Labiausiai paplitęs sprendimas yra pridėti skersinius ar  iškart pagaminti akmens svoriui atlaikyti skirtą spintelę. Stalviršio gamyba užtrunka 2-4 savaites po virtuvės montavimo darbų pagaigos, tad geriau apsišarvoti kantrybe, palaukti, tačiau rezultatu džiaugtis daugelį metų.
Kriauklė ir maišytuvas

Tvirta nerūdijančio plieno kriauklė praktiškai nesunaikinama. Ji linkusi sulaikyti kietas vandens dėmes, įbrėžimus ir maisto padarinius.  Plono metalo nerūdijančios kriauklės tarnaus tikrai ilgai.  Kita alternatyba jai-taip granito kompozicinės arba lieto akmens kriauklės. Jų paviršiai yra atsparūs įbrėžimams ir lengvai valomi. Be to, tamsesnės spalvos kriaukles lengviau prižiūrėt,  ant jų ne taip matosi nešvarukai ar įrėžiai. To pasekoje kriauklė atrodys estetiškai ir ilgai.

Maišytuvo svarba yra taip itin didelė. Geriausia ieškokite maišytuvo su tvirtu žalvario ar chromo korpusu. Venkite maišytuvų su pigiu cinko ar plastiko korpusu.  Jie paprasčiausiai neišsilaiko. Pasirinkite maišytuvą kuris neatsparus vandens dėmėms ir pirštų atspaudams.
Virtuvės karkaso kokybė

Kaip ir minėjoma anksčiau, išorinis vaizdas, neapžiūrėjus vidaus, dažnai gali būt apgaulingas. Vidinio paketo kokybė, dažnai daug ką pasako apie  ilgaamžiškumą,  tad pasirinkimo variantai mažėja atvėrus dureles.

Jei ieškote kokybiškos virtuvės, verta įdėmiau apžiūrėti iš ko  pagaminta virtuvė. Pigesnių virtuvių korpusas dažnai būna pagamintas iš  16 mm, tuo tarpu turėtų būt iš   18 mm plokštės. To pasekoje gausite  pranašesnį produktą, kuris ilgiau atlaikys įprastą šeimos gyvenimo nusidėvėjimą virtuvėje.
Labai svarbų vaidmenį vaidina furnitūra. Svarbu patikrinti ar virtuvės durelės ir stalčiai darinėjasi tikrai sklandžiai ir tyliai. Paklausti ir pasieškoti informacijos apie norimą tiekėją. Geriausia rinktis baldus su austriška, vokiška furnitūra, nes gamintojų siūlomi identiški lenkiški, kiniški analogai, bėgant metams, vis tik nepateisina kokybiškų virtuvės baldų  lūkesčių, tad nekokybiškai užsidarantys mechanizmai gadins Jūsų kantrybę ir išorinį virtuvės vaizdą.

Apdailos medžiagos, Statybos medžiagos, Statybinės medžiagos, Šiltinimo medžiagos www.statybu.paslaugos.net

Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 8602-87613
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net 

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas 
www.papuosalai.paslaugos.net

Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas