Miegamojo Dizainas

Šiuolaikiniuose miestų būstuose miegamieji neretai būna maži, todėl interjero dizaineriams arba patiems šeimininkams tenka pasukti galvas, kai norima originaliai ir funkcionaliai įrengti šią nedidelę erdvę. Juk čia svarbu tikslingai išnaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą.

Pirmiausia reikėtų nepamiršti, kad miegamojo erdvė yra skirta poilsiui, todėl nereikia iš jos padaryti daugiafunkcinės zonos, kurioje valgysite, dirbsite, žiūrėsite televizorių ir t.t. Čia vertėtų palikti tik būtiniausius miegamojo baldus – lovą, komodą, lentyną, o jei liko vietos ir namuose nėra atskiros drabužinės, tai ir drabužių spintą. Neapkraukite miegamojo erdvės nereikalingais buitiniais daiktais, nes kuo daugiau įvairių detalių (šviestuvų, knygų lentynų, gėlių ir kt.) naudosite, tuo kambarys atrodys mažesnis.
Miegamojo dizainas, Miegamojo dizainas, Miegamojo dizainas, Miegamojo dizainas, Miegamojo dizainas
Erdvė. Interjero dizaineriai naudoja daugybę triukų, kad vizualiai padidintų nedideles namų erdves. Tam puikiai tinka šviesūs atspalviai, veidrodžiai, tinkami apšvietimo sprendimai. Didesnės erdvės pojūtį taip pat galima sukurti naudojant skirtingus sienų ornamentus, vertikalias ar horizontalias linijas. Svarbu žinoti, kad smulkūs ornamentai erdvę vizualiai didina, o stambūs – mažina. Be to, vertikalios linijos padės sukurti aukštesnių lubų įspūdį, o horizontaliosios – vizualiai gali padidinti kambario plotą, tačiau tuo pat metu sumažinti aukštį, todėl jas reikėtų naudoti saikingai.

Taip pat vizualiai erdvesniu miegamajį gali padaryti tinkamos apdailos medžiagos. Lygūs ir blizgūs paviršiai padeda atspindėti šviesą ir sukuria erdvės, lengvumo įspūdį.
Miegamojo interjeras, Miegamojo interjeras, Miegamojo interjeras, Miegamojo interjeras, Miegamojo interjeras
Lova yra vienas iš svarbiausių miegamojo atributų, todėl net ir nedideliame miegamajame ji turi būti. Rinkdamiesi patogią lovą, atkreipkite dėmesį į jos dydį. Jei lova bus per didelė, mažas miegamasis atrodys sausakimšas, todėl ieškokite optimalaus varianto, kuris tiktų būtent jūsų kambariui. Be to, siekdami sukurti harmoningą visumą mažame miegamajame, pagrindinius baldus (lovą, spintą, komodą) rinkitės panašaus kolorito.

Spalvos. Mažuose miegamuosiuose reikėtų atsargiau eksperimentuoti su spalvomis. Tamsios, ryškios spalvos dažniausiai vizualiai erdvę sumažina, todėl reikėtų naudoti saikingai. Žinoma, kad miegamasis netaptų nuobodus, interjero specialistai pataria rinktis ryškesnių spalvų akcentus. Ryškesnė pagalvėlė ar paveikslas erdvės tikrai nesumažins. Vis dėlto siekiant ir taip mažą miegamąjį „praplėsti“, geriausiai rinktis šviesius, švelnius atspalvius, kurie taip pat padeda atsipalaiduoti, suteikia ramybės pojūtį. Tam puikiai tiks kreminiai, smėlio, melsvi, pilki atspalviai.
Miegamojo kambario dizainas, Miegamojo kambario dizainas, Miegamojo kambario dizainas
Apšvietimas miegamąjame turi būti malonus, šiltas ir švelnus. Čia reikėtų derinti bendrą ir atskirų zonų apšvietimą. Bendrasis apšvietimas neturėtų skleisti labai intensyvios šviesos. Be to, geriausiai būtų, jei jos intensyvumas būtų reguliuojamas ir padėtų sukurti  skirtingas nuotaikas.

Paveikslas – gana svarbi interjero detalė, tačiau su ja mažos erdvės kambaryje taip pat nereikėtų persistengti. Daug geriau atrodys vienas didesnis išraiškingas paveikslas virš lovos nei daug skirtingose kambario zonose pakabintų paveikslėlių.


Miego zona

Mes pramiegame trečdalį gyvenimo, todėl miegamojo baldams privalo būti keliami griežčiausi reikalavimai. Jie turi būti stilingi, funkcionalūs ir atitikti higienos normas. Pradėti reikėtų nuo miegamojo lovos, nes tai svarbiausias miegamojo baldas. Nuo jos patogumo priklauso miego kokybė ir kartu žmogaus sveikata. Didelis vaidmuo tenka čiužiniui, jis stuburui turi garantuoti idealią padėtį, todėl šio daikto sąskaita tikrai nevertėtų taupyti. Įsigykite tokį, kuris palaikytų vėsesnę kūno temperatūrą ir suteiktų puikią atramą visam kūnui.

Svarbu, kad lova būtų pagaminta iš natūralių nekenksmingų medžiagų: natūralios medienos, medžio drožlių ar metalo. Žinoma, geriausia rinkti medinę lovą - natūrali mediena sušildys patalpą ir sukurs jaukumo atmosferą. Jei natūralus medis netinka pagal interjero sprendimą, galima rinktis medžiagas, pagamintas medžio drožlių pagrindu. Jos taip pat patrauklios ir dera prie šiuolaikinio dizaino. Labai patogu, kai miegamojo lovoje įmontuota patalynės dėžė, kur galima sudėti ne tik patalynę, bet ir nesezoninius drabužius ar kitus nekasdienio naudojimo daiktus. Klasikinio interjero miegamajame kompozicijos centras yra didžiulė karališka lova, kuri miegant suteikia saugumo pojūtį. Ji gali būti puošiama perregimu baldakimu, grakščiai užmestu ant medinio rėmo. Prie tokios lovos derės žemi žurnaliniai ar kavos staliukai, oda ar reljefiniu audiniu aptraukti minkštieji baldai.

Ne mažiau svarbi ir lovos vieta. Specialistai teigia, kad ji neturėtų būti priešais duris ir langą, blogiausiu atveju gali stovėti prie sienos tarp langų. Geriausia vieta - įstrižai durų, kad jos gerai matytųsi, o galvūgalis būtų atremtas į sieną. Patogiausia, kai prie lovos galima prieiti iš abiejų pusių. Virš lovos nereikėtų kabinti šviestuvo, tuo labiau didelio sietyno - tai tiesioginė grėsmė sveikam miegui, tiesioginė šviesa miegamajame erzina ir vargina akis. Sieniniai šviestuvai, kištukiniai lizdai turi būti patogiai išdėstyti, jei naktį prabudus prireiktų įjungti šviesą.

Drabužinės zona

Naktinės spintelės ir komodos turi harmoningai įsilieti į bendrą kompoziciją, būti ne tik gražios, bet ir funkcionalios bei lengvai pasiekiamos. Jas geriau rinktis be aštrių kampų, kad naktį netikėtai suskambus telefonui į jas nesusitrenktumėte. Puiku, kai stalčiai ištraukiami iki galo ir švelniai užsidaro nesukeldami papildomo triukšmo.

Tokie pat reikalavimai keliami ir miegamojo spintoms - jos turi būti aukštos, talpios, funkcionalios, patogiai varstytis. Dabar gaminamos su paslėptomis rankenomis ar visai be jų. Puiku, jei yra galimybė įrengti sieninę spintą - ergonomiškos lentynos ir talpūs stalčiai garantuoja tvarką ir komfortą miegamajame. Stumdomosios durys gerokai patogesnės, nes taupo erdvę ir suteikia miegamojo interjerui elegancijos. Veidrodiniai, stikliniai ar gerai nupoliruoti mediniai paviršiai elegantiškai atspindi miegamojo interjerą.

Miegamojo komplektai, kuriuos dažniausiai sudaro lova, spinta ir lovos spintelės ar komodos, padės sutaupyti laiko, nes nereikės rinktis pavienių šio kambario baldų. Tereikia apsispręsti, kokio stiliaus norite. Klasikinio stiliaus miegamojo komplektai - didingi, kilmingų minkštų tonų, griežtų geometrinių formų - gaminami iš natūralios medienos, puošiami raižiniais, inkrustacijomis ar metalu. šiuolaikinio stiliaus miegamojo baldų komplektai - švarių linijų, modernaus dizaino ir originalių sprendimų.

Buduaro zona

Moteris miegamajame neapsieis be tualetinio staliuko ir didelio miegamojo veidrodžio, kur galėtų pasirūpinti savo grožiu. Čia turėtų būti įvairaus dydžio stalčiukų ir lentynėlių susidėti visas reikalingas priemones. Tualetinį staliuką praktiškumo sumetimais galėtų pakeisti ir patogi komoda. Svarbu, kad ši zona būtų įrengta gerai tiek natūralios, tiek dirbtinės šviesos apšviečiamoje kambario dalyje.

Veidrodžiai miegamajame, be tiesioginės paskirties, vaidina svarbų vaidmenį ir kaip meninis elementas, užbaigiantis regimąjį kambario dizainą. Tačiau su jais reikėtų elgtis atsargiai. Nepatartina jų kabinti priešais miegamojo duris arba nukreipti tiesiai į lovą - besikeičiantys atspindžiai gali sukelti nemalonių pojūčių ir įtampą.

Apšvietimas ir spalvos

Miegamojo apšvietimui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Labai svarbi natūrali šviesa, todėl spintos neturėtų užstoti langų. Jei patalpa blogai apšviesta, reikia rinktis šviesų miegamojo komplektą. Idealu, kai poilsio zonoje įrengiamos kelios apšvietimo galimybės, atitinkančios skirtingas nuotaikas ir pritaikytos dienos ar nakties metui.

Miegamajame tinka švelnios, neryškios, pastelinės spalvos, sukuriančios poilsio, šilumos ir jaukumo atmosferą. Nepatartinos agresyvios, ryškios ir labai kontrastingos spalvos - jos vargina akis. Nepamirškite, kad miegamajame pasirenkamos spalvos suteikia skirtingą psichologinį poveikį. Tarkim, klasikinė mėlyna ir melsvi tonai ne tik optiškai didina kambarį, bet ir ramina. Dar labiau atpalaiduoja žalia ir visi jos atspalviai, nes ši spalva suartina su gamta ir leidžia pasijusti jos dalimi. šiltos geltona bei oranžinė suteiks gyvenimo džiaugsmo, pripildys kambarį gyvybingumo ir energijos, sužadins džiaugsmingus ir malonius pojūčius. Bet kuriame interjere pamėgta balta spalva miegamąjį pripildo oro ir padidina erdvę, išryškina dekoro elementus. Alyvinės ar rožinės spalvos intymiai erdvei suteikia daugiau artistiškumo, individualumo ir romantiškumo.


www.statybu.paslaugos.net

Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 8602-87613
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas 
www.papuosalai.paslaugos.net

Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas