Koki Stogą Pasirinkti Namui - Kokį stogą projektuoti?

Stogas, Stogai, Srogo konstrukcijos, Informacija

Kokį stogą projektuoti?

Labai griežtų taisyklių nėra. Pradėkime nuo nuolydžio. Mūsų  nuomone, mažiausias nuolydis mūsų klimatui gali būti 25 laipsniai. Nuo žemesnio nuolydžio stogo nenuslenka sniegas, kurio svoris papildomai apkrauna stogo konstruktyvą. Ar Jums teko matyti kalnuose, kur iškrenta daug sniego, namą su plokščiu stogu? Žinoma, plokščią stogą įrengti ir apšiltinti yra pigiau ir paprasčiau. Čia jau reikia ieškoti aukso viduriuko, kuris mūsų nuomone yra 30 laipsnių. Kažkur teko girdėti, kad architektai yra kaip dailininkai, kurie nori, kad jų kūrinius nupieštų užsakovai. Teko matyti suprojektuotų gražių stogų, kurie buvo finansiškai per brangūs užsakovams. Ir kas blogiausia, kad užsakovai apie tai sužinodavo, kai pasistatydavo namo sienas. Jei Jūs statotės ekonomišką namą, venkite lenktų, užapvalintų stogo linijų. Tokie stogo mazgai daugybę kartų pabrangins įrengimą. Mes labai prieš parapetus, tai yra, kai namo siena iškyla aukščiau stogo dangos. Sutinkame, kad tai yra gražu, bet mūsų klimatui visai netinka. Tokias vietas labai sudėtinga teisingai įrengti, kad jos nebūtų šalčio tiltais ir būtų sandarios. Kuo stogas turi daugiau įstrižų kampų, tuo jame bus daugiau įvairiausių priedų ir jis bus brangesnis.

Kokią stogo dangą pasirinkti?

Rekomenduotume naudotis „atmetimo principu“ ir jų yra keletas. Atmetimo metodas pagal stogo nuolydį: - Jei stogo nuolydis iki 10 laipsnių, geriausiai tiks: prilydoma stogo danga. - Jei jūsų stogo nuolydis 10-15 laipsnių, geriausiai tiks: prilydoma danga, plieninė trapecinė ir valcuojama stogo danga. - Statesniems stogams nei 15 laipsnių, jau galima montuoti tokią dangą, kuri labiausiai Jums patiks.

Taip pat stogo dangas mes  reitinguotume pagal kainą, čia pradėsime nuo pigiausių:

1. Prilydomas stogas (išimtis - prilydomos PVC dangos)

2. Plieninis trapecinis profilis

3. Plieninis čerpinis profilis

4. Klasikinės valcuojamos arba užspaudžiamos dangos

5. Šiferis

6. Betoninės čerpės

7. Keraminės čerpės

8. Akmeninės stogo dangos

9. Titan cinko plieninės dangos

10. Variniai stogai

Dėl paskutinių keturių pozicijų dar būtų galima diskutuoti, bet kas renkasi šiuos stogus, į kainą nežiūri. Žinoma visur kaip ir visur gali būti ir išimčių, pavyzdžiui yra plieninių stogų kainuojančių kaip keraminės čerpės. Taip yra dėl to, kad tos dangos ir atrodo kaip keraminės čerpės. Žmonės jas perka dėl to, kad nori išskirtinio stogo, o konstruktyvas negali išlaikyti sunkių keramikinių čerpių. Tenka matyti, kai betoninių čerpių gamintojai reklamuojasi, jog jų stogo danga kainuoja panašiai kaip plieninė stogo danga. Iš esmės jie teisūs, bet nutyli, kad priedai (kurių išvengti neįmanoma) kainuos daug kartų brangiau nei plieninių stogų.

Stogo dangos pagal svorį skirstomos į tris kategorijas:

1. Skardinės dangos

2. Prilydomos dangos su OSB pagrindu, šiferiniai stogai

3. Betoninės, keraminės čerpės ir akmeniniai stogai

Statant naują namą, šis metodas nelabai reikalingas, nes konkstruktyvas padaromas iš karto pagal stogo dangą. Bet renovuojant seną stogą, į stogo dangos svorį atsižvelgti labai svarbu.

Pliusai ir minusai kiekvienos stogo dangos. Aprašysime tik tas stogo dangas, su kuriomis mes dirbame.

PLIENINIAI STOGAI -Pliusai:

Lengvai montuojasi.

Lengvas stogas (apie 4kg/m2). - Didelis spalvų pasirinkimas. - Modernus vaizdas. Minusai: - „Barška“ lyjant, bet teisinga stogo izoliacija tai išsprendžia. - Greitai įkaista ir greit atvėsta.

BEASBESTINIAI ŠIFERINIAI STOGAI- Pliusai:

Lengvai montuojasi. - Inertiškas stogas temperatūrai. Taip greit neįkaista ir ne taip greitai atvėsta kaip skardiniai stogai. - Atsparūs rūgštims ir šarmams. - „Tylus“ stogas. Minusai: - Nerekomenduoju stogams, kurių nuolydis mažiau nei 15 laipsnių. - „Senoviškas“ vaizdas. - Dengiamo ploto svoris apie 17kg/m2.

ČERPINIAI STOGAI Pliusai:

Tinka restauracijai. - Ilgai užtrunka kol įkaista ir atšąla. - Betoninių čerpių kaina panaši į brangesnio padengimo skardos. - Mažai išsimeta kai stoge daug įstrižų pjūvių. Minusai: - Sunkūs (apie 50kg/m2). - Minimalus stogo nuolydis nuo 16 laipsnių. - Brangesnis ir sudėtingesnis montavimas.

 AKMENINIAI STOGAI -Pliusai:

Išskirtinis vaizdas. - Amžina stogo danga. Minusai: - Kaina prasideda nuo 30€/m2. - Sudėtingas ir kruopštus montavimas. - Dengiamos stogo dangos svoris nuo 43kg/m2.

 Kaip išsirinkti stogdengius?

Labai svarbu turėti gerus meistrus. Kad ir kokią kokybišką stogo dangą įsigysite, prasti meistrai gali viską sugadinti. Kartais tie patys mūrininkai, kurie mūrijo sienas, pasisiūlo sumontuoti ir stogą. Mes į tokius meistrus žiūrime  atsargiai ,aišku jei jie įrodys,kad gali padaryti tai,kodėl gi ne ?  Mūsų manymu kiekvienas geriausiai turi išmanyti savo darbą. Pirmiausia, ką reikia padaryti renkantis meistrus, tai gauti rekomendacijas. Aplankykite atliktus stogdengių objektus, nepabijokite paklausti buvusių užsakovų nuomonės. Jei meistrai blogi, apie tai iš karto sužinosite. Nerekomenduotume stogdengių ieškoti skelbimuose, bet jei tai darote,pasiklausinėkit kur jų  stogai padaryti,o tada pasikalbėję su namų savininkais, jau spresite patys .  Geriausia, kai stogo konstruktyvą ir stogo dangą montuoja ta pati brigada. Tada dėl brokų jie vieni kitų skųsti negali. Būna, kad užsakovui pastebėjus blogai sumontuotą dangą, meistras pradeda kaltinti konstruktyvo montuotojus. Tokiais atvejais kyla natūralus klausimas, o kodėl montavai dangą ant blogai sumontuoto konstruktyvo…? Rinkdamiesi stogdengius nebijokite užduoti klausimus, kurie gali skambėti kvailai. Kvailų klausimų nebūna, o taip Jūs pamatysite kas jie per žmonės. Su stogdengiais teks „susiženyti“ kokiam mėnesiui, todėl jei Jūs vieni kitiems nepatiksite, stogdengiams nesiseks ir kokybiškai uždengti jūsų stogą. Be to kam gadintis nervus, sveikata brangiausias turtas. Be abejonės, nepateisinamas alkoholio vartojimo statybose. Jei Jums kilo įtarimas, kad kažkuris stogdengys neblaivus, tučtuojau siųskite jį namo. Neduok Dieve, jei jis nukristų nuo stogo, turėtumėt nemalonumų ir Jūs.

Kaip montuojama stogo danga?

Kiekviena stogo danga turi savo montavimo instrukcijas. Labai svarbu jų laikytis, kad stogas tarnautų ilgai. Dažniausiai pasitaikanti klaida yra blogai izoliuotas kamino sijonas (vieta kur stogo danga susijungia su kaminu), neteisingai sumontuoti stoglangiai ir nepadarytos ventiliacijos vietos stogo konstruktyve. Būna, kad stogas sandarus, o kondensatas kibirais teka į kambarius dėl ventiliacijos nebuvimo.

Kokią stogo plėvelę pasirinkti?

Čia nereikia taupyti. Tai labai svarbus stogo elementas. Difuzinės plėvelės paskirtis - leisti drėgmei išeiti iš vatos, o kondensatui nuo stogo dangos nepatekti į vatą ar stogo konstruktyvą. Taip paprastai šnekant, difuzinė plėvelė praleidžia garą tik į vieną pusę - iš apačios į viršų. Todėl būna didelis brokas, kai plėvelę ant stogo sumontuoja ne ta puse. O kaip žinoti ar stogdengiai teisingai paklojo plėvelę? Jei plėvelės gamintojo logotipai matosi iš lauko, reiškiasi viskas gerai. O jei ant plėvelės esantį logotipą matote tik būdami palėpėje, reiškiasi stogdengiai „prisidirbo“… Visada rekomenduoju rinktis kuo storesnę plėvelę, kad sumažėtų įplėšimo tikimybė. Statybose visko pasitaiko, būna, kad meistrui nuslysta koja ir įplėšia plėvelę, o kad nenervuoti šeimininko, jis greitai uždengia dangą, kad nespėtų pamatyti. Kuo plėvelė bus storesnė, tuo mažiau bus šansų, kad taip atsitiks. Būtina pasirinkti difuzinę plėvelę, kuri skirta stogams, o ne sienoms. Sienoms skirtos difuzinės plėvelės yra dar vadinamos „priešvėjinėmis“, jos yra plonesnės ir nesulaiko drėgmės.

 Kokią lietaus nuvedimo sistemą pasirinkti?

 Visas lietaus sistemas suskirstytume į 3 skirtingas rūšis pagal kainą:

1. Plastikinės

2. Metalinės

3. Varinės arba iš titan-cinko

Plastikinę sistemą sumontuoti lengviau, jai beveik nereikia turėti specialių įrankių. Tai pigiausios sistemos, bet jos neatrodo taip solidžiai kaip metalinės. Metalinė sistema taip nesibanguoja nuo temperatūros pokyčių, kaip plastikinė. Ji bus tvirtesnė. Metaliniai latakai bus atsparesni nuslydusiam nuo stogo dangos sniegui, o plastikas šaltą žiemą tampa trapus ir gali sulūžti. Varinės ir titan-cinko lietaus sistemos yra retos, nes yra pačios brangiausios. Jos dažniausiai derinamos prie akmeninių ar čerpinių stogų. Jas montuoti reikia specialių įrankių, nes latakai tarpusavyje lituojasi. Mes labai nedaug žinome stogdengių, kurie mokėtų lituoti latakus.

Dar stogo latakus suskirstytume į stačiakampius, pusapvalus ir paslėptus stogo konstrukcijoje. Visada rekomenduoju rinktis pusapvalius latakus, ne jie geriau išsiplauna, jų kampuose nesirenka šiukšlės. Bet kartais stačiakampiai latakai labiau tinka prie stogo, o grožis reikalauja aukų :)

Paslėpti stogo konstrukcijoje latakai ir lietvamzdžiai dar vadinami „nematoma lietaus sistema“. Šią lietaus sistemą reikia numatyti dar namo projektavimo etape. Juose privalo būti šildymo kabeliai, kad nesilaikytų sniegas. Tai brangi ir sudėtinga lietaus sistema. O šildymo kabeliai prasuks ne vieną kilovatvalandę Jūsų skaitliuko…:) Kai rinksitės metalinius latakus, atkreipkite dėmesį, kad vidinėje latako pusėje būtų ne dažo gruntas, o ta pati spalva kaip ir išorėje. Tokie latakai ir lietvamzdžiai bus ilgaamžiškesni už tuos kurie pagaminti iš stogams skirtos skardos. Latako viduje renkasi įvairiausios šiukšlės bei dulkės, susidaro „rūgštinė“ aplinka, dėl to jie turi būti ypatingai atsparūs.

 Kokį stoglangį pasirinkti?

Stogo langas - dažnai pasitaikantis elementas. Nemontuokite stoglangio ant žemesnio nei 20 laipsnių stogo nuolydžio. Nors yra sukurtų stogo langų modelių, kurie tinka ir žemesniam nuolydžiui, bet mes į juos žiūrime skeptiškai, nes tai yra naujienos ir neaišku kaip su mūsų klimatu tie stoglangiai „susidraugaus“. Mūsų nuomone, stoglangis - vieta, per kurią išeina daug šilumos ir kuri suteikia palėpei jaukumo. Visada reikia pasverti, ar tikrai Jūs pasiruošę paaukoti šilumos nuostolius dėl jaukumo. O gal pigiau pasikabinti šviestuvą, kuris bus daug kartų pigesnis nei stoglangis. Mes visada atkalbame žmones, kad jie nemontuotų stoglangių į pagalbines patalpas (drabužinės, sandėliukai ar pan.) Nors jau yra sukurta stogo langų, tinkančių pasyviems namams, bet kol kas jie brangesni beveik 18 kartų už rinkoje dominuojančius stogo langus. Šiai dienai populiariausias stoglangių gamintojas siūlo virš 150 skirtingų modelių, todėl paprastam žmogui labai sudėtinga susigaudyti koks modelis tinkamiausias. Tokiais atvejais mes  klausiame užsakovo kiek jis planuoja pinigų paskirti stoglangiui ir parenkame maksimaliai šilčiausius modelius. Neduokite stoglangių išrinkti stogdengiams. Jie išrinks pigiausią modelį, tam kad neapkaltintumėt jų pinigų švaistymu. Stogdengys, atėjęs pas mus, visada klausia pigiausio modelio, o užsakovas geriausio. Stoglangį rinkitės prieš montuojant kosnstruktyvą. Meistrai iš anksto turi žinoti kur ir kokio dydžio bus stoglangis, kad atitinkamai paruoštų tarpus tarp gegnių.

Kaip išsirinkti iš ko pirkti stogo komplektą?

Stogų pardavėjų yra labai daug, todėl patarsime į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis stogo tiekėją:

1. Kiek laiko dirba įmonė?

Ar ji įsikūrusi prieš 2008 m. nekilnojamo turto krizę? Jei taip - tai jos didelis pliusas, jei nesubankrutavo sunkiausiu laikotarpiu. Dar klausimas, ar įmonėje dirba tikri stogų specialistai, ar tik sezonui įdarbintas studentas „vadybininkas“?

2. Stogo dengimo metu Jums arba Jūsų stogdengiams gali prireikti įvairiausių nenumatytų detalių. Gali kilti įvairiausių klausimų. Svarbu turėti žmogų, kuris viską žinos apie Jūsų stogą ir galės operatyviai reaguoti į Jūsų klausimus.

3. Gerai, kai stogų pardavėjas turi skardos lankstymo stakles ir gali operatyviai padaryti įvairiausius skardinius stogo priedus.

4. Ar įmonė sandėliuoja pas save lietaus nuvedimo sistemą, stogo plėvelę ir kitus priedus? Kartais pasitaiko, jog pritrūksta kokios alkūnės, o niekas nenori laukti 2 savaičių, kol ta detalė atvažiuos į objektą.

5. Atkreipkite dėmesį, ar stogų įmonės darbuotojas bando Jums parduoti kuo brangesnį stogą, ar realiai domisi ir pataria ko TIKRAI Jums reikia.

Kai išsirinksite vieną ar kelias įmones, kur norėtumėte pirkti stogą su visomis komplektuojančiomis detalėmis - paprašykite, kad paskaičiuotų Jums sąmatą. Kai lyginsite stogų sąmatas, neskubėkite priimti sprendimo. Esame matę, kad kai kurios įmonės, gudraudamos, paskaičiuoja ne visas komplektuojančias detales, o paprastas žmogus to nesupranta. Pirmas ženklas, kad sąmatoje „kažkas ne taip“, jei palyginus paskaičiuotas pozicijas su kitos įmonės sąmata, jų būna mažiau.

 Mūsų patarimas - visada bendraudami su pardavėju, tiesiai jam užduokite klausimą: „AR TIKRAI VISKAS ČIA PASKAIČIUOTA?“ Manau tokiu atveju jie pasakys teisybę :)

Originalas ar ne

Tikriausiai kiekvienas žmogus susiduria su problema, ar mano išsirinkta ar nusižiūrėta stogo danga yra originali ar ne, kaip teigia pardavėjai.

Vieno atsakymo nėra.

Kas liečia beasbestinį,bituminį šiferį, čia tikriausiai, viskas daugiau mažiau aišku, nes gamintojų mažiau ir  žmogus gali aiškiai pasirinkti,tarkim,šiferį pirkti lietuvišką ar lenkišką, čia klientas sprendžia pats...

Tas pats yra su betoninėmis, keramikinėmis ar klinkerinėmis stogų čerpėmis, jų paprasčiausiai iš kinijos, korėjos importuoti neapsimoka, be to kiekviena čerpė iš blogosios pusės pažymėta gamintojo ženklais.

Labai sudėtinga situacija skardų segmente.

Visi pardavėjai choru „staugia“, kad jų plieninė parduodama stogų danga tik švediška,vokiška ar suomiška, tarytum nei korėjietiška, nei indiška, nei kinietiška visai neegzistuotu.

Patarimas paprastas )

Visi  Europos gamintojai savo skardą  žymi tam tikrais ženklais ir kodais iš apatinės lakšto pusės, šitaip apsisaugodami nuo klastočių iš trečiųjų šalių bei norėdami identifikuoti savo produktą atsitikus problemai.

www.statybu.paslaugos.net

Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 8602-87613
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas 
www.papuosalai.paslaugos.net

Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas