KAIP PASIRINKTI SIENŲ, GRINDŲ PLYTELES

Sienų plyteles, sienų plyteles, sienų plyteles, sienų plyteles. sienų plyteles, sienų plyteles, sienų plyteles,

grindų plyteles, grindų plyteles, grindų plyteles, grindų plyteles, grindų plyteles, grindų plyteles, grindų plyteles

keraminės plyteles, keramines plyteles, keramines plyteles, keramines plyteles, keramines plyteles, keramines plyteles, keramines plyteles

akmens mases plyteles, akmens mases plyteles, akmens mases plyteles, akmens mases plyteles, akmens mases plyteles

Sienų plytelės, Grindų plytelės, Keraminės plytelės, Akmens masės plytelės, Mozaika plytelės, šešiakampės plytelės, Dekoruotos plytelės  Vonios Virtuvės Dizainas

KAIP PASIRINKTI PLYTELES
Norint, kad plytelių atspalvis būtų vienodas, lygios siūlės, neatsikišę plytelių kampai, NEPABRANGTU PLYTELIŲ KLIJAVIMAS- reikia pirmiausiai pasirinkti PIRMOS RŪŠIES PLYTELES.
Rekomenduojame sienoms plyteles keramines (glazūruotas). Juos duoda blizgėsi, optiškai padidina patalpa. Storis keraminių plytelių apie (5-6 milimetrus). Grindims rekomenduojame akmens mases plyteles, (nors yra gaminamos ir keraminės grindų plyteles, bet ju glazūra SUSIBRAIŽO). Grindų akmens masės plyteles storis (6- 7 milimetrai).

Pirmos ir antros rūšies plytelės. Matmenų tikslumai, defektai
Pirmai rūšiai priskiriamos plytelės, kurių paviršiaus kokybe apibrėžiantis standartas nurodo, jog mažiausiai 95% plytelių turi būti be matomu defektų, gadinančių bendra ieškotų plytelių vaizdą. Antros rūšies plytelių paviršiaus defektų gali būti daugiau. Defektų kieki, dydi ir pobūdi kiekvienas gamintojas nustato pats.

Tas pats standartas reikalauja, kad plytelių matmenų nuokrypis būtų nedidesnis nei 0,5%. Pirmos rūšies plytelių matmenys yra tikrinami ir kalibruojami, t.y. į vieną dėžutę dedamos vieno matmens plytelės, o į kita- kito matmens plytelės. Ant kiekvienos dėžutės užrašomas plytelių kalibras. Pirkdami vieno kalibro plyteles, žinome, kad matmenų nuokrypis yra mažesnis nei reikalauja standartas.

Visa svarbiausia informacija apie plyteles turi būti pateikiama gamintojo pridėtoje etiketėje- gamintojas, importuotojas, nuoroda apie Europos standarto atitikimą. Taip pat turi būti nurodyti matmenys, plytelių paviršiaus tipas, dizaino kodas, rūšis, atsparumo rodiklis.

Atsparumas pagal PEI
Keraminės plytelės pagal PEI rodyklį yra skirstomos i penkias glazūros atsparumo nusidėvėjimui grupes. Sienoms paprastai tinka ir žemesnės kategorijos plytelės (PEI 1-3), o grindų keraminių plytelių kategorija turi būti aukštesne (PEI 4-5)

Plyteliu Slidumas
Plytelių slidumą basa koja nustato A,B ir C klasės (C klasės danga mažiausiai slidi)
Plytelių slidumas su avalyne dar smulkiau klasifikuojama R9, R10, R11, R12, R13. (R13 klasės danga, mažiausiai slidi).

Keraminės plytelės- Vidaus Apdailai
Dėl raštų ir spalvos gausos vidaus patalpoms geriausia rinktis keramines plyteles. Jos labiausiai paplitusi plytelių rūšis. Keraminės plytelės- dažniausiai iš raudono, rečiau iš balto molio pagamintos ir glazūra aplietos plytelės. Molio spalva nedaro įtakos plytelių kokybei. Keraminių grindų plytelių atsparumą dilumui apsprendžia glazūros sluoksnis. (grindims rekomenduojame akmens masės plyteles). Sienų plytelės grindims netiks- nusitrins glazūra. Keraminės plytelės įgeria nemažai vandens, todėl laukui jos netinka. Tiksliau kenkia ne įgertas vanduo, o šaltis- ledas plėšo plyteles. Vonioje galite naudoti keramines plyteles be baimės- vanduo nepakenks.

Gamintojai keramines plyteles vonioms ir virtuvėms gamina kolekcijomis- prie grindų priderina sienų plyteles ir papuošia dekoratyvinėmis juostelėmis ar kitokiais dekorais. Tas pačias plytelių kolekcijas nesunkiai galima pritaikyti visose vidaus patalpose. Virtuvėje, vonioje, hole, koridoriuje ir kitur.

Akmens masės plytelės- tinkamos plytelės ir laukui
Akmens masės plytelės yra keraminės plytelės, kurioms specialiais priedais padidintas patvarumas ir sumažintas vandens įgeriamumas. Tai plačiausiai naudojamos plytelės. Jos tinka bet kurioms patalpoms: vonios, palėpės, holo grindims ar sienoms. Įrengti lauko terasas ar lauko takus geriausiai irgi tiks akmens masės plytelės. Su jomis atsparumui vandens ir šalčio poveikiui bando varžytis tik klinkerinės plytelės.

Tarp akmens masės plytelių populerumo lyderis yra medį imituojantis raštas. Imituoja seną nušiurusia arba naujutėle lakų tviskančią tauraus medžio parketlentę. Dažna kopija pranoksta originalą. Dauguma akmens mases plytelių yra REKTIFIKUOTA (apipjautos) todėl jas galima dėti su 1 milimetro tarpu.

Akmens masės plytelės būna glazūruotos ir neglazūruotos. Glazūruotos spalvingesnės ir didesnė spalvų gausa. Įprastas plytelių storis yra 7- 10 mm. Didesnės storesnės. pvz.. 30x30 cm. plytelės yra 7 mm storio, o 60x60 cm. gali būti 10 mm ar storesnės.
Akmens masės plytelės klijuoti reikia pasirinkti tinkamus klijus, tai ypač aktualu plytelės klojant lauke, o atskirti akmens mases plyteles nuo keraminių nelengva. Požymis: plytelių blogoji pusė yra pilkšvos o ne rausvos spalvos, galimi užrašai: gres, porcellanato, porcelanico, frost proof ir panašiai.

Medžio Imitacijos Pyteles- Geriau už parketlentės
Naujos plytelių gamybos technologija leidžia pagaminti labai tikroviškas medžio imitacijos plyteles. Imituojama netik spalva, bet ir paviršiaus reljefas. Aukštesnės kokybės plytelės sunku atskirti nuo parketlenčių, o šildomos grindys yra ta vieta, kur kopija (medžio imitacijos plytelės) yra pranašesnės už originalą (parketlentes). Kaip žinia nevisos medžio parketlentes tinka šildomoms grindims, o plytelės labiausiai tam tinkanti danga. Be to plytelės paprasčiau prižiūrėti ir nereikia periodiškai atnaujinti ir saugoti kaip parketlentes.

Medžio imitacijos plytelės, skirtingai nei patį medį galima naudoti ir drėgnose patalpose- vonioje. Atsiranda norinčių turėti \'medine vonią\'. Kadangi dažniausiai imituojamos parketlentės, jų matmenis siauros ir ilgos lentos- perkeliami į medžio imitacijos plyteles.

Medžio imitacijos plytelės būna glazūruotos keraminės arba akmens masės. Vidaus patalpoms tinka vienos ir kitos. O laukui tinka- tik akmens masės plytelės. Plytelės būna rektifikuotos (pjautos) ir įprastos presuotos. Rektifikuotų plytelių matmenys tikslesni, todėl joms pakanka 1-2 mm glaisto tarpo (rekomenduojame 2 mm). Presuotoms plytelėms turi būti nuo 3 mm glaisto tarpas.

Mozaika plytelės, Mozaikinės plytelės
Tradicinių plytelių gamintojai mozaikines plyteles gamina dvejopai. Dažniausiai pagal akmens masės gamybos technologiją presuojamos mažo formato (nuo 2x2 cm iki 2,5 cm) plyteles. Kitu atveju, didelės keraminės arba akmens masės plytelės pjaustomos i mažesnes. Plytelės gali būti glazūruotos ir neglazūruotos. Taip pat mozaikos plytelės gaminamos ir iš stiklo. Jeigu mozaikines plyteles gamina pagal sienų plytelių technologija, mozaika tiks tik sienoms ar stalviršiams apklijuoti, jei pagal grindų plytelių technologija- tiks grindims ir sienoms. Mozaikinės grindų plytelės pagal atsparumą klasifikuojamos taip pat kaip įprastos grindų plytelės. Tai svarbu, jei patalpose intensyvesnis judėjimas arba ant plytelių patenka lauko purvas.

Klijuoti smulkias mozaikines plyteles būtų sudėtinga, todėl juos gamykloje užklijuojamos ant tinklelio gabalo arba tarpusavyje sujungiamos PVC taškais į grupes. Taip gauname įprastos plytelės dydžio mozaikinių plytelių lapą. Mozaikos lapą sukarpius į norimo pločio dekoratyvines juosteles, jomis galima puošti patalpų sienas ar grindis.


Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 8602-87613
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas
www.papuosalai.paslaugos.net

Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas