Klinkerio plytos. Klinkeris

Klinkerio plytos, Klinkerinės plytos, Klinkeris

Kodėl ne visos plytos yra klinkerio plytos

Apie klinkerio plytas, ko gero, yra girdėję daugelis. Jų tvirtumas, atsparumas ir ilgaamžiškumas yra geriausia šio produkto vizitinė kortelė. Nepriekaištinga kokybė ir teigiami atsiliepimai lemia nuolat augantį jų populiarumą, todėl vis daugiau naujakurių ar būstą atsinaujinti nusprendusių namų savininkų renkasi būtent šiuos produktus. Vienintelė problema iškyla tada, kai pastariesiems tenka plytas rinktis, ir klinkerio gaminius reikia atskirti nuo kitų, išoriškai į juos panašių, produktų, pavyzdžiui, sendintų plytų. Nors jų išvaizda panaši, tačiau šie du skirtingi produktai negali būti lyginami. Ir svarbiausia čia ne žaliava, iš kurios plytos yra pagamintos, o savybės, kuriomis produktai pasižymi. Tad kodėl ne visos plytos yra klinkerio plytos.
Tikrosios klinkerio plytos atkeliauja iš Lausitz regiono Žemutinėje Vokietijos dalyje. Jos vadinamos Muhr ir išsiskiria spalvų žaisme, gaivia išvaizda bei paviršiaus struktūra. Muhr plytos gali būti tiek pilnavidurės, tiek akytos. Šios klinkerio plytos gaminamos naudojant aukštos kokybės, natūralias žaliavas (tai molis ir smėlis), todėl itin geros ir jų techninės savybės – jos yra tankios bei tvirtos. Padaužius per jau išdegusią Muhr plytą, pasigirsta malonus skambesys, dėl kurio šie produktai ir yra įgiję klinkerio pavadinimą (vokiškas žodis klingen – Žemutiniuose regionuose klinken – reiškia skambėti).

Muhr plytų gamyboje naudojamas ekstrudinis metodas, kuomet jau paruošta masė yra presuojama, o vėliau iš jos formuojami būsimi gaminiai. Degimo metu išgaunamos įvairios šių klinkerio plytų spalvos – nuo šviesių atspalvių (baltos, dramblio kaulo ar gelsvos) iki tamsių (ryškios raudonos, pilkos, rudos ar juodos). Gaunama spalva priklauso nuo kelių veiksnių, tai: kaitinimo temperatūra, molio rūšys ir degimo laikas. Spalvą plyta įgauna natūraliai, degimo proceso metu.

Muhr klinkerio plytos degamos itin aukštoje temperatūroje, kuri siekia 1150-1200° C, o jų vandens įmirkis siekia ne daugiau nei 2-5 %, todėl jos pasižymi ypatingu atsparumu šalčiui. Taip pat šie gaminiai pasižymi atsparumu rūgščių ir šarmų poveikiui bei gniuždymui. Muhr klinkerio plytos atitinka visus DIN 105 keliamus reikalavimus.

Standartiniai šių plytų matmenys – 240x115x71 mm (NF).

Galimi klinkerio plytų formatai (pagal spec. užklausimus)

Mod.F. 290x90x113, Mod.F. 290x90x71, Mod.F. 290x90x52, Hilversum 240x90x40,

WF 210x100x50, RF 250x120x65, DF 240x115x52, 2 DF 240x115x113, WDF 210x100x65,

Klosterformat 290x140x90, Hamburger 220x105x65, Oldenburger 220x105x52

Klinkerio trinkelės – puikiai pažįstamas sprendimas, kurį daugelis renkasi ir vertina dėl puikių šių gaminių savybių. Klinkerio trinkeles įprasta naudoti tokiais atvejais, kai reikia suderinti atsparumą, ilgaamžiškumą ir estetiką, o tai dažnai sunkiai įmanoma naudojant kitus apdailos būdus. Šios savybės ne tik skiriamieji klinkerio plytų ruožai, bet ir veiksniai, lemiantys platų panaudojimą, ypač – gerai matomose vietose.

Vienas didžiausių klinkerio trinkelių privalumų – lengva priežiūra ir estetika, taigi jų ne tik nereikia šveisti ar plauti, kad atrodytų puikiai, bet net po ilgo eksploatacijos laiko šie gaminiai išlieka tokie patys, o erdvė, kurioje buvo naudoti – jauki ir šilta. Dėl gamybos principo – klinkerio plytų degimo itin aukštoje temperatūroje, siekiančioje daugiau nei tūkstantį laipsnių – ir atsparumo karščiui bei šalčiui (o tai užtikrina, kad lauko židinio konstrukcija išlaikys ir didžiulius šalčius, ir karštį jį nuolat kūrenant – klinkerio plytos neretai naudojamos ir įrengiant lauko židinius. Kadangi jos gaminamos iš ekologiškų, natūralių žaliavų – plytos nepaprastai dera su ugnies šviesa bei skleidžiama šiluma.

Skirtingu būdu apdirbtos klinkerio trinkelės pasižymi skirtingomis savybėmis, o jų įvairovė suteikia galimybę kurti originalius derinius bei interjerą, rinktis labiausiai patikusius atspalvius ir jų derinius.


Klinkerio plytų savybės ir išskirtinumas

Vos pradėjus kalbėti apie klinkerį, kone iškart minimos išskirtinės jo savybės, privalumai, kuriais nepasižymi jokia kita žaliava – tai nepaprastas atsparumas aplinkos poveikiui (jo neveikia nei karštis, nei šaltis, nei kiti gamtos veiksniai), tvirtumas (tinkamai atlikus darbus klinkerio gaminiai gali išlaikyti didelį svorį, netrupa, neskilinėja) ir ilgaamžiškumas (jie neblunka, nepraranda savybių, gali būti nekeičiami kone visą eksploatacijos laiką). Todėl renkantis plytas, nereikėtų pasitikėti panašumu ir manyti, kad kitos plytos yra prastesnės vien todėl, kad nėra vadinamos klinkerio plytomis, toli gražu taip nėra – ir kokybe jos gana smarkiai skiriasi. Esminis bruožas, skiriantis klinkerio plytas nuo ne klinkerio plytų – vandens įgertis. Kitaip tariant, kiek procentų vandens plyta sugeria ją į jį panardinus. Pagal galiojančius kokybės standartus, klinkerio plytos negali sugerti daugiau nei šešių procentų vandens, palyginus šį rodiklį su kitomis plytomis, kurios kartais sugeria net iki dvidešimties procentų, skirtumas akivaizdus.
 

Kaip pavyksta pasiekti tokius stebinančius rezultatus

Nors klinkerio plytos yra gaminamos tik iš natūralių medžiagų – pagrindinė jų dalis yra molis, tačiau ypatinga plytų gamybos technologija suteikia galimybę pasiekti stebinančius produktų rezultatus. Išskirtines jų savybes, pirmiausia, lemia sudėtyje esanti geležis, didžiulis jos oksidų kiekis, o taip pat ir tai, kad plytos ruošiamos itin aukštoje temperatūroje, todėl tampa atsparios ir tinkamos išlaikyti itin dideles apkrovas.

Klinkerio plytų rūšys

Klinkerio plytos skiriamos į dvi pagrindines rūšis pagal struktūrą. Jos gali būti arba vientisos, arba skylėtos (plytos korpuse esama specialiai padarytų ertmių, tačiau plytos savybėms tai įtakos neturi). Šios pagrindinės rūšis skiriamos į smulkesnes – tai skirtingo dydžio plytos (gaminamos ne tik standartinės, kurių matmenys 240 mm x 115 mm x 71 mm), taip pat gali varijuoti ir jų spalva. Klinkerio plytų spalvų įvairovė stebina ne mažiau, nei jų kokybė. Iš tokių natūralių medžiagų kaip molis, smėlis, atrodytų, nieko stebinančio pagaminti neįmanoma, tačiau klinkerio plytų spalvų paletė – išties plati. Tai gali būti nuo šviesiausių atspalvių (balta, rusva, kreminė, gelsva) iki pačių tamsiausių (pilka, tamsiai ruda ir net juoda). Tiesa, svarbu paminėti, kad kaip pačios plytos gaminiams natūraliai (tik iš natūralių žaliavų), taip ir jų spalva išgaunama tik natūraliu būdu. Pastaroji ir jos intensyvumas bei tonai priklauso nuo to, kokių rūšių molis buvo naudojamas gaminant plytų mišinį, taip pat temperatūros, kurioje jos buvo degamos bei laiko, kurį buvo degamos. Šiuo metu rinkoje klinkerio plytos yra vienas ekologiškiausių sprendimų, o tai taip nepaprastai prisideda prie jų populiarumo.

 

 

Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 8602-87613
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net 

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net 

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas 
www.papuosalai.paslaugos.net

Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas