Vėdinami fasadai ir jų privalumai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „ventiliuojami fasadai straipsniai“


Pastaruoju metu vis daugiau pastatų, ypač senos statybos, yra renovuojami. Todėl ventiliuojami fasadai tampa pagrindine naujausia pastato remonto technologija. Sienoms šiltinti yra naudojama speciali termoizoliacija, kuri užtikrina, kad pastate būtų šilta, tačiau jis gautų oro. Daugybė pastatų yra renovuojami. Renovacijos darbuose naudojami specialūs z profiliai, tinkami atliekant stogų bei sienų šiltinimo darbus. Vėdinamų fasadų apdailinės dangos pasirinkimo spektras taip pat yra įvairus. Priklausomai nuo finansinių galimybių ir individualių poreikių užsakovas gali pasirinkti vieno ar kito tipo fasadų dangą. Ji gali būti gaminama iš aliuminio skardos, iš celiuliozės lakštų, iš akmens plokštės, iš keraminės masės plokštės ir kitų medžiagų. Kiekviena ventiliuojamų fasadu sistemos dalis turi savų privalumų ir trūkumų. Taigi užsakovas, pasitaręs su paslaugos teikėju, pats turi galimybę rinktis, ko jam iš tiesų reikia ir kas būtų geriausia. Vėdinami fasadai bet kuriuo atveju turiu daugybę privalumų.

Vasarą – vėsiau

Vienas vėdinamų fasadų privalumų yra tai, kad karštuoju metų laiku pastatuose būna vėsiau. Specialios plokštės fasadą saugo nuo tiesioginių saulės spindulių, todėl užtikrinamas komfortas ir geras klimatas pastato patalpose, kai už lango yra gerokai per karšta. Jeigu dar yra įmontuotos saules kontroles sistemos, tuomet pastato mikroklimatas tampa itin palankus ir teigiamas karštuoju metų laiku.

Mažėja išlaidos

Didelis ir bene vienas esminių privalumų yra tai, kad ventiliuojamo fasado įrengimas, nors ir pareikalaus piniginių išteklių, vis dėlto gana greitai atsipirks. Apšiltinimo medžiagos šilumos savybės nekinta ištisus metus, medžiaga išlieka sausa. Ši savybė labai naudinga mūsų piniginei, nes mažėja išlaidos už šildymą. O juk sutaupyti pinigų nori kiekvienas – tiek buto šeimininkas, tiek ofiso savininkas. Todėl pastaruoju metu vienas svariausių senų pastatų renovacijos argumentų ir yra galimybė sutaupyti mokant mokesčius už šildymą.

Ilgaamžiškumas

Specialūs z profiliai ir kitos kokybiškos medžiagos, kurios yra naudojamos renovuojant pastatus, yra pakankamai atsparios ir patikimos. HPL fasado plokštės neblunka ir be priežiūros gali būti net apie 50 metų. Toks garantinis laikotarpis užsakovui suteikia kur kas daugiau pasitikėjimo ir nekelia didelių rūpesčių, net jeigu pasidarbuoja vandalai. Pastarųjų piešiniai nuo šių plokščių nuvalomi be didelių kliūčių, nes jos turi specialų padengimą, saugantį nuo grafičių sukeltų padarinių.

Apsauga nuo gaisro

Pastato ventiliuojamu fasadu irengimas pasižymi tuo, jog plokštės bei jų visa jų sistema yra sunkiai arba visiškai nedegios. Todėl tokio pastato gyventojai gali jaustis kur kas saugiau, nes gaisro atveju neleidžiama išplisti ugniai. Taigi vėdinami fasadai yra naudingi tiek daugiabučių gyventojams, tiek ofisų savininkams bei darbuotojams.

Laisvė judėti

Dažnas daugiabučio ir nuosavo namo gyventojas žino, ką reiškia pastato judėjimas kintant temperatūrai. Neretai tai lemia įvairius sienų įtrūkimus, fasado skilinėjimą ir kitas panašias problemas. Nauji ir modernūs ventiliuojami fasadai montavimas jų pasižymi tuo, kad plokštėms paliekama laisvė judėti, todėl svyruojant ir kintant lauko temperatūrai HPL plokštės neleidžia atsirasti įvairiems fasado ar vidaus įtrūkimams bei skilimams. Taigi modernus interjero remontas išliks ilgiau dėl kokybiškai ir tinkamai parinkto pastato fasado.

Nėra šiltnamio efekto

Visi drėgmė, kuri pastate kaupiasi dėl garų, yra lengvai iš jo išleidžiama. Fasado apdaila nėra prigludusi prie pat pastato, todėl šis gali laisvai kvėpuoti. Tokiu būdu visiškai neblokuojamas drėgmės pasišalinimas. Taigi ventiliuojami fasadai, be visų jau minėtų privalumų, pasižymi ir tuo, kad padeda išvengti vadinamojo šiltnamio efekto, tai yra neleidžia pastate kauptis drėgmei.

Plokštės

Plokštės prie profilio tvirtinamos kniedėmis, varžtais, specialiais laikikliais, kabinamos ant kitoje plokštės pusėje esančių paslėptų laikiklių, klijuojamos. Klijuoti ant profilio galima HPL, natūralaus ar dirbtinio akmens, keramines, fibrocementines plokštes. Gali būti klijuojama prie aliuminio, medinio ar cinkuoto paviršiaus. Klijuojant nelieka siūlių, paviršiuje nėra kniedžių ar metalinių laikiklių, šalia kurių kaupiasi purvas, neatsiranda korozijos židinių, nėra garso ir vibracijos tiltelio. Be to, kompensuojamas linijinis plokščių judėjimas ir nesusidaro skirtingi deformaciniai įtempimai. Kokybiškais klijais pritvirtinama taip pat, kaip kniedėmis ar varžtais. Rekomenduojama klijavimui naudoti  „Soudal Panel System" (SPS) sistemą. Tačiau tokio pobūdžio darbas reikalauja kruopštumo ir praktinių žinių, kadangi priklijuoti būtina iš pirmo karto ir galimybės pataisymams nėra. Taip pat dažnai sėkmingam klijavimui trukdo prastos oro sąlygos. Tvirtinti kniedėmis galima bet kuriuo metų laiku, o klijuoti tik esant ne žemesnei kaip -5 laipsniai C.

Fasado plokščių rūšys

Pagrindinės fasadų apdailos plokštės yra didelio slėgio laminato (HPL), fibrocemento ir aliuminio kompozicinės plokštės. Taip pat naudojamos natūralaus ir dirbtinio akmens, akmens masės, keraminės, plieninės, aliumininės fasadinės plokštės.

Plokščių tipas pasirenkamas pagal estetines ir funkcines savybes. Tarp pagrindinių plokščių tipų didelių funkcinių skirtumų nėra, tačiau gali skirtis degumo, ilgaamžiškumo savybės. Ypač svarbu rinktis patikimą gamintoją, nes to paties tipo plokščių charakteristikos gali turėti didelių skirtumų, priklausančių nuo gamintojo technologijos, naudojamų medžiagų ir technologinių procesų laikymosi. Gamintojas ar jo produkcijos pardavėjas turėtų pateikti sertifikatus ir plokščių bandymų duomenis, pagal kuriuos bus galima atskirti kokybišką produkciją. Reikėtų atsižvelgti į atsparumą atmosferos poveikiui, nuo to priklausys plokščių spalvų blukimo greitis. Atskirai vertinami atsparumas UV spinduliams, kiek šalčio ciklų atlaiko plokštė, atsparumas karščiui ir šalčiui, vandens įgeriamumas, atsparumas teršalams, druskoms, išsiplėtimo koeficientas, atsparumas smūgiams ir įbrėžimams, degumo klasė. Labai svarbu, kad plokštė būtų pritaikyta vietos klimato sąlygoms, reiktų įvertinti priežiūros paprastumą. Plokščių matmenys gali būti patys įvairiausi.

Kokybiška vėdinamo fasado plokštė labai svarbi ir renovuojant daugiabučius, nes fasadas turėtų gražiai atrodyti ir užtikrinti funkcines savybes mažiausiai 20 metų. Garantijoje turėtų būti nurodytas garantinis laikas ir galimi pokyčiai garantiniu laikotarpiu. Garantinis raštas turėtų būti patvirtintas originaliu gamintojo parašu ir antspaudu, jame įrašomas konkretus objektas, užsakovas ir rangovas.


.

Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 8602-87613
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas 
www.papuosalai.paslaugos.net

Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas