INSTRUKCIJA- KERAMINIŲ PLYTELIŲ KLIJAVIMAS, AKMENS MASES PLYTELIŲ KLIJAVIMAS

Pirmiausia reikia pasirinkti norimas plyteles, kadangi jų formatas turės įtakos klijų pasirinkimui ir sąnaudoms. Pirkite iki 10 proc. daugiau plytelių nei reikia numatytam plotui iškloti, nes pjaustant lieka atraižų, dalis plytelių gali sulūžti. Po to reikia tinkamai paruošti pagrindą klijavimui ir įsigyti gerų medžiagų- tik tada rezultatas bus aukščiausios kokybės. Prieš klojant plyteles, reikia patikrinti jų atspalvi, kalibravimą ir gaminio tipą. Taip pat svarbu turėti plytelių klijavimo tinkamus įrankius.

Nesvarbu, kokiu metodu klijuojama, specialistai rekomenduoja visada naudoti kryžiukus, kadangi jų pagalba suformuojami vienodi tarpai tarp plytelių. Kryžiuku plotis turi atitikti skirtingų dydžiu tarpelius. Jei plytelių išmatavimai didesni kaip (300x300 mm.), kryžiukai turi būti nemažesni kaip 3 mm pločio.

Klijuojant tam tikrų tipų plyteles tarp jų turi būti išlaikytas atstumas. Tokiu atveju naudokite specialius skirtukus, kad tarpai tarp visu plytelių butų vienodi.

Pagrindo Paruošimas Valymas

Paviršius, ant kurio yra klijuojamos plytelės, turi būti stabilus, sausas, kietas ir lygus. Visi sluoksniai mažinantys sukibimą, tokie kaip dulkės, nešvarumai, kalkės, riebalai, lakas, aliejiniai dažai, emulsijos ir bituminė danga, turi būti pašalinti (kaip ir kitos medžiagos mažinančios sukibimą). Didesnius nelygumus reikia pašalinti mechaniškai, pvz. glaistykle, o įdubimus išlyginti naudojant išlyginamaji mišinį.

Plyteliu klijavimas virtuveje 8602-87613, plyteliu klijavimas virtuveje, plyteliu klijavimas virtuveje, plyteliu klijavimas virtuveje

Pagrindas, priklauso nuo jo sugebėjimo įgerti vandenį, gruntuojamas giluminiu arba sukibimą užtikrinančiu gruntų. Ant šviežiai tinkuoto paviršiaus plytelės turėtu būti klijuojamos tik pilnai išdžiuvus tinko sluoksniui. Dažniausiai tai trunka 2-3 savaitės.


Jeigu plytelės klijuojamos ant grindų, dažniausiai tai būna smėlbetonio pagrindas arba cementinės plokštės, bet galima kloti ir ant sudėtingesniu pagrindų, tokių kaip OSB arba medžio drožlių plokštės ar net senos keraminės dangos (tokiais atvejais būtina gruntuoti sukibimą užtikrinančiu gruntu). Žinotina, kad nesvarbu ant kokio pagrindo bus klojamos plytelės, paviršius prieš tai turi būti gerai nuvalytas. Taip pat reikia pasirūpinti geru apšvietimų.


PROFESIONALUS PLYTELIŲ KLIJAVIMAS KAUNE 

Plyteliu klijavimas 8602-87613, plyteliu klijavimas. plyteliu klijavimas, plyteliu klijavimas, plyteliu klijavimas, plyteliu klijavimas. plyteliu klijavimas, plyteliu klijavimas, plyteliu klijavimas, plyteliu klijavimas-Sienų plytelių klijavimas Kaunas
-Grindų Plytelių klojimas Kaune
-Plytelių klijavimas TARP BALDŲ
-Laiptų Plytelių klijavimas Kaune
-Mozaika Plytelių klijavimas Kaunas
-Virtuvės Plytelių klijavimas Kaunas
-Vonios Plytelių klijavimas Kaune
Daugiau InformacijosPagrindo Paruošimas: gruntavimas ir lyginimas

Priklausomai nuo paviršiaus įgerties, normaliems įgeriantiems pagrindams naudokite gilumini gruntą Knauf Tiefengrund, neįgeriantiems arba ypač gerai įgeriantiems pagrindams bei medinėms pagrindams Knauf Spezhalhafgrund, skiedžiamo priklausomai nuo gruntavimo paviršiaus.. Populiariausias gruntas Knauf Tiefengrund tinka stipriai įgeriantiems ir dulkantiems paviršiams gruntuoti prieš plytelių klijavimą, dažymą, tapetavimą ir glaistymą. Jis sutvirtina paviršių, suvienodina įgeriamumą ir pagerina sukibimą.

Gruntas nesukuria plėvelės, tačiau sumažina drėgmės įgėrimą iš klijų skiedinio ir sutvirtina paviršiaus sluoksni, jei jis nevisiškai tvirtas, be to padidina paviršiaus atsparumą vandens poveikiui. Tai ypač aktualu pagrindams kurių sudėtyje yra gipso.

Dažytų Paviršių Paruošimas plytelių klijavimui

Sunkiai įgeriančių paviršių gruntas Knauf Betokontakt (betono kontaktas). Sukibimą gerinantis Knauf Betokontakt gruntas skirtas tankiems ir vandeni neįgeriantiems paviršiams. Naudojamas plyteles klijuojant ant aliejiniu ar akrilinių dažų. (ANT KALKINIU- KREIDOS NETINKA). Dažu pagrindas turi būti tvirtas. Atšokusius dažus, nešvarumus reikia pašalinti prieš gruntavimą.
plyteliu klijavimas vonioje 8602-87613, plyteliu klijavimas vonioje, plyteliu klijavimas vonioje, plyteliu klijavimas vonioje, plyteliu klijavimas vonioje, plyteliu klijavimas vonioje

Gruntas Knauf Betokontakt sukuria plėvele. Šis gruntas yra rožinės spalvos- gerai matosi dengiamos vietos. Gruntas tinka tik vidaus darbams. Palieka vadinama statybininkų smėliuka (sudėtyje yra kvarcinio smėlio)- labai geras sukibimo paviršius. Tinka klijuoti plytele ant plytelės. Tinka net kokiais sudėtingais atvejais, kaip ant plytelių nori klijuoti polistirolą- taigi tinka tikrai sunkiai įgeriantiems paviršiams.


Grindų lyginimas. Savaime išsilyginantis skiedinys

Lygus pagrindas vienas svarbiausiu reikalavimu, prieš klojant paskutine danga. Grindų meistrai pagrindą lygina, statydami medinę konstrukciją, įrengia vadinamas plaukiančios grindis. Dar viena patogi technologija išlyginti pagrindą grindims- naudoti savaime išsilyginančius skiedinius. Rankomis arba mechaniškai išlieta masė išsilygina savaime, taigi nereikia papildomai glaistyti ar šlifuoti. Tai pagreitina apdailos darbus. Lyginamuosius skiedinius galima naudoti ir dideliuose objektuose, ir lyginant nedidelio buto grindis.

Plona ir lygi danga
Savaime išsilyginantis skiedinys, skirtas rankomis ar mechaniškai lyginti ir koreguoti betono ir monolitinių cemento grindų paviršius pastatu viduje, prieš klojant įvairias dangas. Pagal rišamąja medžiagą išlyginamieji mišiniai gali būti cemento ir gipso, tačiau jų lyginimo technologija skiriasi nedaug. Skirtingi gamintojai nurodo įvairius sluoksnio storius- 1,5 iki 50 mm. Užliejus grindis, net po 4 valandų jau galima vaikščioti, o po 3 dienų jau išlaiko apkrovą.
Paruoštus mišinius galima naudoti keliais tikslais: kaip tiesiogiai su pagrindu sukimbančią grindų danga (plonasluoksnių mišinių sluoksnis- nuo 1,5 iki 30 mm), kaip plaukiojančios grindis (šiais dviem atvejais tinka stora sluoksniai mišiniai, kurių storis yra nuo 30 mm) ir net kaip išsilyginančias grindis ant šildomų grindų.

Darbo eiga
Skiedinys statybiniu maišytuvu išmaišomas švariame inde, pilant mišinį į švarų šalta vandenį, kol masė pasidaro vienalytė, be grūdelių. Jau pradėjusio stingti mišinio negalima skiesti vandenių. Rekomenduojama ruošti tiek skiedinio, kad ji galima būtų sunaudoti per 20 minučių. Negalima pilti vandens daugiau, negu nurodyta instrukcijoje, nes tai mažina atsparumą. I skiedinį negalima berti cemento, plastifikatorių. Jei reikia tiksliai nustatyti lygi, galima naudoti specialius aukščio niveliavimo prietaisus. Dirbant rankomis, darbus pradėti geriausiai nuo tolimiausios sienos, dirbti išlaikant nustatyta ritmą. Skiedinį reikia lieti ant pagrindo iškarto išmaišius 30- 40 cm pločio juostomis. Kitas skiedinio dalis rekomenduojama lieti kiek įmanoma greičiau, kad juos galėtu susijungti su ankščiau užlietomis, kol nesukietėjo.
Masės perteklių mentelė traukiamas i save, taip kontroliuojamas sluoksnio storis. Išlietą paviršių būtina saugoti nuo per greito džiuvimo, tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų, pridengiant plėvele, kol bus galima vaikščioti. Pagal rišamąja medžiaga išlyginamieji mišiniai gali būti cemento ir gipso, tačiau jų lyginimo technologija skiriasi nedaug. Nuo 8 iki 35 mm sluoksnio galima naudoti KNAUF NIVELLO (gipsinis)... Didelio paviršiaus patvarumo KNAUF ALLROUND- sluoksnio storis (3-30 mm) (cementinis, tinka ir lauke).

Patarimai lyginat grindys išsilyginančių mišinių
1..Išlietų savaime išsilyginančių mišinių danga yra plonasluoksnė, todėl ji ilgai atliks savo funkcija, tik jai gerai sukibs su pagrindu. Todėl visada akcentuojamas tinkamas pagrindo paruošimas, taip pat ir būtinybe gruntuoti. Tinkamas gruntavimas netik užtikrinamas sukibimo su pagrindo ilgaamžiškumas, bet ir palengvinamas savaime išsilyginančio mišinio liejimas, bei mažiau oro burbuliukų iš pagrindo medžiagos patenka į skiedinį. Būtina gruntuoti visus pagrindus. Gerai įgeriančius pagrindus giluminiais gruntais grindims, o silpnai įgeriančius pagrindus, tokius kaip sutankitas betonas, kibimo emulsijos tipo gruntais.
2..Sukėtiejas savaime išsilyginantis mišinys nėra toks elastingas, kad netrūkinėtų natūraliai judant pastato konstrukcijoms, todėl jame būtina pakartoti visas grindų pagrinde įrengtas dėformacines siūles. Sujungimo vietose su sienom ar kolonomis būtina naudoti kompensacines juostas. Taip danga atskiriama ir nuo šiu konstrukcijų.
3.. Jei nera galimybės išlieti viso ploto per viena diena, būtina patalpas suskirstyti liejimo plotus dienai deformacinėms siūlėms. Geriausia, kad deformacinės siūles būtų kokiose vietose, kokiose yra grindų pagrinde. (jos dažniausiai būna praėjimuose, arba didelių plotų suskaidimo vietose). Patalpose, kur nera deformacinių siulių, paprastai spėjama išlieti savaime išsilyginančius mišinius per diena, nes patalpos nera didelės.

Pagrindo paruošimas: Hidroizoliacija
Išlyginus arba gruntavus pagrindą, reikia pasirūpinti hidroizoliacija, ji butina dregnose patalpose, ypač izoliojant paviršius tiesiogiai veikiančius vandens. Be to kai kurios hidroizoliacijos rūšys neleidžia pagrindo įtrūkimams persiduoti į apdailos medžiagas. Naudojant hidroizoliacija ir skiriamaja plėvele Knauf Abdichtungs und Entkopplungsbahn.. Hidroizolioti grindis galima cementiniu mišiniu Knauf Flex-Dicht. Tai cementine hidroizoliacija.. Hidro izoliacijai taip pat galima naudoti Knauf Flächendicht- tai disprėsinė, paruošta naudoti tepama hidroizoliacija, skirta drėgnoms ir šlapioms patalpoms. Be tepamos mastikos sistemoje yra papildomi komponentai: Knauf Flächendichtband- elastinga hidroizoliacinė juosta vidiniams kampams bei jungčiai tarp sienos ir grindų.
Plytelių klijavimas ant cementinės plokštės 8602-87613, plytelių klijavimas ant cementines plokštės, plytelių klijavimas ant cementinės plokštės, plytelių klijavimas ant cementinės plokštės, plytelių klijavimas ant cementinės plokštės

Paprastai hidroizoliacija klojama dviem etapais. Pirma sienų ir grindų susijungimo vietose. Ant padengto pirmojo hidroizoliacijos sluoksnio įplugdoma hidroizoliacinė juosta, kuri išlaiko siūlės deformacija, kaip skirtingos plokštumos juda. Tada dengiamas antras hidroizoliacijos sluoksnis ir tik po to galima pradėti klijuoti plyteles.

Lauko balkonus ir terasas izoliuoti reiktu su cementine elastinga hidroizoliacija Knauf Flex-Dicht. Ji tinka ant masyvių pagrindų pvz. betono sloksnio. Jei terasos ar balkono konstrukcija yra karkasinė pvz. naudojama OSB plokštė, tai geriau naudoti hidroizoliacinė ir skiriamoji plėvelė Knauf Abdichtungs und Entkopplungsbanh, ant kurios nesudėtinga klijuoti plytelių dangą. Kaip plytelės klijuojamos ant gregnu patalpų grindų, hidroizoliacinė mastika visada dengiamos grindys ir maždaug 10 cm aukščio sienos juosta. Papildomai hidroizoliojami tie sienos plotai, kurios tiesiogiai veikia vanduo.

Plytelių Klijai- kaip pasirinkti tinkamus
Renkantis plytelių klijus svarbu atkreipti dėmesi i kelis esminius kriterijus: plytelių dydį, eksplotacija, vieta ir salygas, plytelių medžiagiškuma, darbų atlikimo terminus, paviršiu ant kurio bus klijuojamos plytelės. Gaminami ir universalus klijai, tačiau patartina rinktis specializuotus.

Visi plytelių klijai pagal eksplotacijos salygas skirstomi į dvi dideles grupes: vidaus ir išorės darbų. Be šio, bendrojo skirstymo yra specialiu klijų grupė. Pavizdžiui chemijos gamyklose ar maisto gamybos cechuose, kur nuolata susiduriama su agresyvia aplinka (cheminiu valimu, dydele apkrova). Baseinuose ir rezervuaruose, kur klijus nuolat skalauja ir slegia vanduo. Klojant šildomas grindis, vietose kuriose vaikšto daug žmonių, naudojami specialūs klijai. Į atskirą grupę galima išskirti fasadų ir vidaus patalpų apdailai skirtus klijus- sunkioms ir didelems plokštėms klijuoti. Jie turi buti ypač stiprūs, atsparūs dregmei ir šilumos kaitrai.

Jeigu renkatės Knauf klijus, jų pasirinkimas aiškus, paprastas ir logiškas, nes Knauf K-line klijai suskirstyti i klases pagal sukibimo stiprį, elastinguma ir paskirti.
K1- plytelių klijai naudojami įprasčiausiais atvėjais, kaip ant stabilių ir normaliai įgeriančių pagrindų yra klijuojamos standartinės normalaus igėrimo keraminės plytelės ant kuriu nera numatomos didelės apkrovos. C1TE klasė.
K2- populiariausi universalūs, elastingi atsparūs apkrovoms plytelių klijai. C2TE klasė.
K3- didelio formato plytelėms, ypač elastingi plytelių klijai skirti grindims. C2FES1 klasė.
K4- universalūs, ypač elastingi plytelių klijai. C2TS1 klasė.
K5- balti elastingi marmuro ir granito plytelių klijai, tinkami mozaikos plytelių klijavimui. C2TE klasė.
K6- greitai kietėjantis elastingi plytelių klijai, napamainomi atliekant remonto darbus. C2F klasė.

Kiekviena klijų klasė žymima tam tikros kategorijos atitinkamomis raidėmis. Peržvelgę šias ženklinimo reikšmes greitai ir tiksliai galėsite išsirinkti labiausiai jūsų plytelėms ir pagrindą atitinkančius klijus.
C- cementiniai klijai
1- standartinės kokybės klijai, kurių sukibimo jėga su pagrindu siekia minimum 0,5 MPa
2- didesnius reikalavimus atitinkantys klijai, kurių sukibimo jėga su pagrindu siekia minimum 1,0 MPa. Šios klasės klijus rinkitės, jei klijuojate mažo igeriamumo, vidutinio ar didesnio formato (virš 60x60 cm.) plyteles arba joms teks atlaikyti dydėles apkrovas (pvz. svorio, temperatūros, drėgmė ir pan.)
S1- klijų elastinguma nurodantis žymuo. Elastingumo klasė svarbi klojant plyteles ant nestabilių paviršių (medžio ar cemento drožlių plokščių), elektra šildomų grindų arba atliekant darbus lauke.

Priklausomai nuo to, kokios plytelės ir kur juos bus klijuojamos, reiktu rinktis klijų elastingumą: sausose patalpose keraminėms plytelėms tiks ir paprasti klijai, mažai įgeriančioms akmens masės plytelėms- padidinto elastingumo, o klijuojant lauke pvz. terasoje, ant fasado ar ant nestabilių pagrindų- ypač elastingi plytelių klijai.
E- ilgesnio klojimo trukmė. Sušukavus klijus plėvelė ant ju neužsideda iki 30 minučių. Tai ypač aktualu klijuojant didelius plytelių plotus.
T- slydima žyminti kategorija (sienų plytelėms ne daugiau kaip 0,5 mm). Ši kategorija svarbi klijuojant plyteles ant sienų ypač didesnių matmenų ar sunkesnes plyteles.
F- greitai stingstantys klijai. Aktualu objektuose, kuriuose darbams atlikti yra skirtas labai ribotas laiko tarpas, kadangi klijuojant F raide pažymėtais klijais, ekspluototi plyteles atskirais atvejais galima jau po 4 valandų. Pasirinkus tinkama klijų rūšį, didesnė tikimybė kad plyteles po kurio laiko neatšoks.

Plytelių klojimas
Sėkmingai plyteles suklijuosite tik tuo atveju, jei iš anksto gerai apgalvosite darbų eigą. Kai plytelės klijuojamos ant grindų nuo ilgosios kambario sienos vidurio ant grindų reiktų nutiesti linija, po to ta pakartoti veiksmus su trumpaja siena. Turėsite dvi susikertančias linijas, dalijančias kambarį i keturias dalis. Pameginkite pagal nusibrėžtas linijas išdėlioti plyteles ant grindų. Paieškokite geriausias plytelių padėties. Kai kuriais atvejais linijas teks pastumti, kad tilptų didesnė plytelės dalis. Venkite situacijos, kaip plytele prie sienos būtų apipjauta iš visu pusių. Tai kris i akis ir atrodys negražiai.

Plytelių klijavimo specialistai turi susikūrę savų metodų kaip išlaikyti geometrinę tvarką, pavyzdžiui, galima nubrėžti horizontalia liniją sienos apačioje ir palei ja prikalti tiesią medine lentele- taip plytelės bus klijuojamos teisingai. Klojimo būda lemia ir eksplotacijos salygos- pastato vidus, plytelių formos, papildomai naudojamos dekoro plytelės.
Plytelių klijavimas ant sienos kaunas 8602-87613, plytelių klijavimas ant sienos kaunas, plytelių klijavimas ant sienos kaunas, plytelių klijavimas ant sienos kaunas, plytelių klijavimas ant sienos kaunas

Plytelių klijavimas: etapai
Sausi klijai pilami i vėsų, švarų vandenį ir maišomi kol susidaro tolygi masė. Dideli klijų kiekiai turėto būti maišomi elektrinių maišytuvu, mažesni- rankomis. Ant pakuotės visada nurodoma, kiek laiko ir kaip klijus reikia maišyti bei kiek laiko juos galima naudoti.

Lygiaja mentelės puse klijais padenkite apie 1 m2 sienos ar grindų, po to išvagokite dantyta puse ir pradėkite klijuoti plyteles. Kaip orentyrą  naudokite išvedžiotas linijas. Judėkite išilgai vienos jų.

Dideles plyteles (kai kraštinės ilgis siekia 60-120 cm) turi būti klijuojamos tik mišriuoju būdų t.y. klijus dengiant ir ant pagrindo, ir ant plytelės.
Rekomenduojame tokiu plytelių klijavimui naudoti elastingus klijus su padidintu sukibimo stiprumu (min. C2S1 klasės). Didelio formato plytelių siūlių plotis turi būti nemažesnis kaip 3 mm.
Ant išvagotų klijų sluoksnio tvirtai įspaudžiamos plytelės. Iš kambario centro judėkite senu link, visa laiką išlaikydami linijos nustatyta krypti. Iš pradžių išklokite plytelėmis viena kambario pusę, veliau kitą. Ant pagrindo klijus reikia paskirstyti tolygiai. Per mažas klijų kiekis ar netolygus ju paskirstymas silpnina plytelių sukibimą. Dėl to plytelės ir siūlės gali pradėti skilinėti.

Grindų plotas padengiamas klijais jie išlyginami. Nerekomenduojama iškarto klijais dengti didelio ploto, nes geriausios klijų savybės (priklausomai ir nuo pagrindo) išlieka apie 15- 30 minučių. Rekomenduojama visuomet patikrinti klijus, ar plyteles dar galima klijuoti: prispauskite piršta ar ranka prie klijų- jei klijų lieka ant rankos, klijuoti dar galima. Jei ranka švari- reiktų pašalinti seną klijų sluoksnį, tepti naują ir tik tada klijuoti.

Oro temperatūra klijuojant plyteles taip pat svarbi. Idealios sąlygos darbui bet kokiais klijais yra +18- +25 laipsniai. Galima kloti ir esant kitokiai temperatūrai, bet gali atsirasti nenumatytų sunkumų. Dvi dienas po darbu pabaigos glaisto ir plytelių temperatūra negali būti žemesnė kaip +50. Žema temperatūra ir drėgme gali pailginti klijų džiuvimo laiką. Klijų kiekis ir išeiga gali labai skirtis. Tai priklauso ne tik nuo skirtingų klijų, bet ir nuo pagrindo ir plytelių, jegos naudojamas klijams paskirstyti, gamtinių sąlygų. Tarkim saliginai poringas pagrindas iš cemento sugers daugiau klijų negu betoninė plokštė, o poringa neglazūruota plytelė sugers daugiau nei glazūruota.

Rankomis gamintos plytelės su nelygia antrąja puse ir kaip kurios pjaustytos keraminės plytelės ar akmens masės plytelės pareikalaus papildomo klijų sluoksnio, kuris turi būti tepamas ant klijuojamos plytelės kitos puses. Taip bus užtikrintas visos plytelės ir pagrindo kontaktas. Šis kliju dengimo būdas būtinas klijuojant plyteles išorėje ir dengiant plyteles patalpose, kur galimos didesnės fizinės apkrovos, pvz.. grindys garažuose, pramoninės grindys. Toks klijavimas rekomenduojamas įrengiant šildomus paviršius t.y. šildomos grindys ar šildomos sienos. Laikas plytelės pozicijos koregavimui taip pat priklauso nuo kliju rūšies ir aplinkos sąlygų.

SVARBŲ! Patikrinkite, kad plytelės būtų vienodo lygio. Jei reikia, po žemiau esančia plytele užtepkite daugiau klijų. Jei grindų danga patirs dideles mechaninės apkrovas ar temperatūros svyravimus, labai svarbu, kad po plytelėmis neliktų klijais neužpildytos vietos.

Plytelių klijavimas ant senų plytelių
Keraminės plyteles galima klijuoti ant senų plytelių, jei tik juos gerai laikosi. Senas plyteles nuriebalinamia Knauf Intemsiv- Reinige valikliu ir gruntuojame sukibimą užtikrinančių gruntu Knauf Spezhalhaftgrund. Naudojame padidinto elastingumo Knauf K4 klijus. Ir standartiniu būdu priklijojamos plyteles. Klijuojant plyteles ant stabilaus, kieto ir vandeniui atsparus medinio paviršiaus arba ant senu keraminių plytelių, specialistai rekomenduojama naudoti ypač elastingų klijų mišinį. Ir būtinai gruntuoti sukibimą užtikrinančių ir pagrindo atsparumą drėgmei padidynačiu gruntu, pvz.. Knauf Spezialhaftgrund

Plytelių pjovimas
Matomose vietose klijuokite sveikas plyteles, o šonuose- perpjautas plyteles. Įbrėžus plyteles, galima jas laužti atrėmus į stalo kraštą arba naudojant kampines replias. Plyteles dalis nulaužiama atrėmus į kieta pagrindą arba naudojant replias.
Akmens masės plytelių klijavimas 8602-87613, akmens masės plytelių klijavimas, akmens masės plytelių klijavimas, akmens masės plytelių klijavimas, akmens masės plytelių klijavimas
Plyteles nesunkiai perpjauti galima šiuolaikiniais įrankiais- rankinės arba elektrinės diskines plytelių pjovimo stakles darbą palengvina ir pagreitina. Jei plytelėje reikia padaryti skyle, jos centras išmušamas plaktukų, pradedant iš glazūros pusės. Kiaurymė praplatinama atsargiais plaktuko smūgiais. Svarbu plytelę atremti, kad netrūktų mušant skyle. Skyle taip pat galima išpjauti elektrinių gręžtų.

Plytelių siūlių užpildai ir glaistymas
Siūlės tarp plytelių būtinos, o jų plotis negali būti mažesnės nei 3 mm. Klijuojant ant šildomų grindų pagrindo ar ant tesioginės saulės veikiamų didesnių plotų, būtina suformuoti deformacines siūles (maksimalus atstumas 5 metrai).
Laiptų plytelių klijavimas kaune 8602-87613, laiptų plytelių klijavimas kaune, laiptų plytelių klijavimas kaune, laiptų plytelių klijavimas kaune, laiptų plytelių klijavimas kaune
Kad siūlės tarp plytelių būtų vieno pločio, kampuose įsprauskite plytelių tarpo kryželius. Po kelių valandų, klijams dar visiškai neišdžiuvus juos reikia išimti. Kryželiai kampuose padeda išlaikyti vienodo pločio tarpus. Suklijavus plyteles reikia tuojau pat pašalinti klijų perteklių iš siūlių (jei klijų daugiau nei per pusę siūlės).

Plytelių siūlių užpildas gali būti pasirenkamas atsižvelgiant i šiuos kriterijus:
Knauf Fugenbunt
Plytelių siūlių užpildas tinkantis naudoti keraminėms ir akmens masės sienų bei grindų plytelėms, priklijuotoms ant tvirto, stabilaus pagrindo.

Knauf Flexfuge Elastic Plus
Plytelių siūlių glaistas pasižymintis didele spalvų įvairove ir tinkantis naudoti gyvenamosiose patalpose: vonios kambaryje, virtuvėje, balkonuose ir terasose, kaip klijuojamos įprastos keraminės ir akmens masės plytelės. Šis plytelių siūlių glaistas taip pat tinkamas ir klinkerio bei daugumos natūralaus akmens masės plytelių siūlių glaistymui.

Knauf Flexfuge Schell
Nelaidus vandeniui, elastingas bei greitai stingstantis plytelių siūlių glaistas yra geras pasirinkimas, kaip dengiamos ypač nedaug įgeriančios akmens masės ar klinkerio plytelės, bei visu kitu tipo keraminėms plytelėms. Ypatingai naudinga tuose vietose, kurias stipriai veikia temperatūros svyravimai, ar šildomos grindys.

Knauf Flex Fugenbreit
Plytelių siūlių glaistas, kuris gali būti įliejamas i siūles. Tai nepamainomas sprendimas tais atvėjais kaip suklijuotos nelygių matmenų plytelės pvz., daužytos plytelės. Galimas siūlių plotis 5-50 mm. Patogus naudoti, kaip plytelės labai teplios ir iprastas siūlių glaistymo būdas t.y. padengiama visa plokštumą ir įtrinant glaistą į siūles, yra sunkiai ivigdomas dėl pvz., labai porėto plytelių paviršiaus.

Knauf Marmor und Granit Flexfuge
Plytelių siūlių glaistas naudojamas jautrioms natūralaus akmens plytelėms, nes neištepa ir netamsina plytelių faktūros. Elastingas plytelių siūlių glaistas atstumentis vandenį bei nešvarumus (perio efektas).

Kai kuriais atvejais reikėtų nepamiršti cheminių plytelių dangos impregnuojančių priemonių, kurių panaudojimas padeda paprasčiau prižiūrėti plytelių dangas eksplotacijos metų.
Knauf Feinsteinzeug- Imprägnierug
Smulkių porų neįgeriančių akmens masės plytelių padengimo priemonė. Ji neleidžia riebalams ir nešvarumams įsismelkti į smulkias poras ir tokiu budų labai lengvina tokios dangos valymą. Priemonė atspari UV spinduliams.

Knauf Balkon & Terrassen- Imprägnierung
Įgeriančių plytelių pvz., keraminių, natūralaus akmens, betono plytelių plokščių ir siūlių impregnavimo priemonė. Padaro balkonų ir terasų dangos atsparesnes lietaus vandeniui ir neleidžia nešvarumams prikepti plytelių dangos.

Siūles tarp sienų plytelių rekomenduojama glaistyti praėjus dienai ar dviem po klijavimo, grindų plytelių- po dviejų ar trijų dienų. Prieš užpildant tarpus, juos reikia sudrėkinti šlapia kempine. Labai svarbu, kad tarpai būtų glaistomi klijams išdžiuvus.

Siūlių užpildą tepkite per plyteles ištrižai. Tiek sienų, tiek ir grindų plytelėm naudojami tie patys siūlių užpildai, jų yra įvairių spalvų ir atspalvių.
Siūlių glaistymas, Plytelių klijavimas 8602-87613, Siūlių glaistymas, Plytelių klijavimas, Siūlių glaistymas, Plytelių klijavimas, Siūlių glaistymas, Plytelių klijavimas, Siūlių glaistymas, Plytelių klijavimas

Paruošta užpildymo masė turi būti įterpiama giliai ir tankiai į tarpus tarp plytelių. Jei glaistyta siūlę norima apsaugoti nuo pigmentacijos pasikeitimo, negalima per daug drėkinti siūles. Užpildžius tarpus, keramines plyteles negalima valyti sausai, nes sausos dalelės, įtrintos į šviežia glaistą, gali pakeisti spalvą. Rekomenduojama siūles dvi dienas po glaistymo šiek tiek drėkinti apipurškiant ar plaunant švarių vandenių. Tikroji siūles spalva išryškėja po dviejų ar trijų dienų, jai galutinai išdžiuvus.

Siūlės galima paslėpti ant plytelių, klijuoti dekoratyvinias juosteles (vidiniuose ar išoriniuose kampose ant siūlių) arba siūles pripildyti elastingos medžiagos (silikono). Jei norima padidinti glaisto atsparumą vandeniui ar nešvarumams, galima jam visiškai išdžiuvus, impregnuoti ji specialiomis apsauginėmis medžiagomis.
Sausi mišiniai, skirti siūlių užtaisymui, paprastai gaminami iš baltojo cemento su gamtiniais užpildais modifikuotais cheminiais papildais ir pigmentu. Polimeriniai papildai užkerta kelią sėdimo skilimų susidarymui, suteikia medžiagai tvirtumo ir atsparumo drėgmei.

ŽINOTINA! Atsparus drėgmei dar nereiškia, kad konkrečia medžiagą galima naudoti baseinuose, maisto pramonės patalpose ir panašiai. Tokių atvejų gali tekti naudoti EPOKSIDINIU pagrindų sukurtus mišinius.
Konstrukcinės deformacinės siūlės yra būtinos. Jos skirto kompensuoti savaiminius pastato konstrukcijos pasislinkimus. Jos įrengiamos naudojant specialus deformacinius profilius.

Perimėtrinės siūlės turi būti numatytos visose sienos ir grindų susijungimo vietose. Minimalus tokių siūlių plotis turi būti 8 mm. Siūlės užpildomos elastinga medžiaga, silikonu. Jas galima paslėpti po grindjuostėmis.

Siūlių glaistai skirstomi pagal dengimo pločius mechaninį ir chemini atsparumą, elastingumą. Siauriems 2-4 mm tarpams jie gaminami iš smulkesnių dalelių, o paviršius, užlygintas juo yra švelnesnis. Didesniems tarpams užpildyti skirti produktai yra paprastai elastingesni vandens poveikiui. Gamintojai nurodo, kur naudoti glaistus: sienu dekoracijai, grindims, ar kaip universalių tarpų užpildytojai. Taip pat galima pasirinkti iš įvairių spalvų glaisto, priderinti ji prie plytelių atspalvio. Rekomenduojama rinktis to paties spalvos kodo ir tos pat pagaminimo datos glaistą.

Prieš užtaisant siūles reikia sulaukti, kol kijai visiškai sustings. Siūlės užtepimui geriausia naudoti gremžtuką guminių antgalių. Užtepus reikia patikrinti, kad mišinys būtų kiekvienoje siūlėje ir nelaukiant, kol jis išdžius, nuvalyti drėgnų skudurėliu visus likučius. Po to plyteles reikia nušveisti sausu skudurėlių.

Plytelių klojimas ant laiptų
Užtepama klijų ant laiptatakio, islyinama. Viena po kitos įspaudžiamos plytelės. Klijuojant plyteles ant laiptų labai svarbu plyteles tiksliai pamatuoti ir atpjauti, kad visi tarpai būtų lygus.

Klijuotų paviršių naudojimas
Kada galima pradėti eksplotuoti išklijuotus paviršius, priklauso nuo naudotu klijų, plytelių ir aplinkos salygu. Jei buvo naudoti standartiniai klijai, ant naujai išklijuotų grindų galima vaikščioti po dienos ar dviejų, tačiau jų negalima stipriai apkrauti, t.y., bėgioti, dirbti ant jų ir panašiai. Tam reikia palaukti bent tris dienas, kaip rekomenduoja gamintojai. Jei buvo naudoti greito džiuvimo klijai, vaikščioti galima jau po trijų valandų. Pilnai apkrauti grindis galima po dviejų savaičių.

Norėdami išgauti maksimaliai kokybiška rezultatą, klodami plyteles naudokite visa Knauf produktų liniją- hidroizoliacines medžiagas, gruntą, plytelių klijus ir plytelių siūlių užpildą (glaistą).

Plytelių Lyginimo Sistema
Plytelių lyginimo sistema, Plytelių kliavimas 8602-87613, plytelių lyginimo sistema, plytelių klijavimas, plytelių lyginimo sistema, plytelių klijavimas, plytelių lyginimo sistema
Plytelių lyginimo sistema- tai puikus sumanymas padėsiantis tiksliai priklijuoti keramines ir akmens mases plyteles. Ši sistema išlygina ne tik tarpus, bet įdeliai išlygina plokštumą.


Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 860741195  
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas
www.papuosalai.paslaugos.net

 Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas