Mūriniai namai- pliusai ir minusai

Mūrinių namų pliusai:

• Mūriniai namai pasižymi tvirtumu bei ilgaamžiškumu. Net ir netinkamai naudojant namą konstrukcija lieka atspari- pavyzdžiui, esant nesutvarkytiems netekamiesiems vamzdžiams, atsiradus tekančiai instaliacijai ir kt. Statybos normatyvuose sakoma, jog mūrinio namo gyvavimo amžius yra apie 100 metų. Tačiau visiems puikiai žinoma, jog senovės Romos, Pietų Amerikos, Graikijos mūrinių architektūros paminklų yra išlikusių iki pat šių dienų.
• Kokybiškai pastatyti mūriniai namai pasižymi puikia ne tik garso bet ir šilumos izoliacija. Iki tam tikro laipsnio įšildytas mūras ir perdangos išlaiko pastovią temperatūrą net ir staigiai atšalus išorinei temperatūrai ar sumažinus/ išjungus vidinį šildymą.
• Atsparumas ugniai. Nors nereikėtų pamiršti, jog šeimininkų turtas vienodai dega tiek mediniuose, tiek mūriniuose namuose, esant ilgalaikiam ugnies poveikiui net ir gipso-kartono plokštėmis ir prie kolonų ar sijų mineraline vata prispaustas medinis karkasas galų gale pradeda rusenti. Mūrinė siena- ne, nors daugiavalandiniam gaisre atsparumą praranda ir ji.
• Mūriniai namai pasižymi lengva prieiga prie pagrindinių statybinių medžiagų. Šios medžiagos yra itin populiarios, tad Lietuvoje yra begalė didmeninių sandėlių ir parduotuvių, kurios parduoda pagrindines statybines ir izoliacines medžiagas.
• Pritaikius tinkamas – ekologiškas medžiagas, šis būstas gali būti ekologišku.
• Statant šiuo būdu, galima įgyvendinti nestandartinius projektus bei jų konstrukcines dalis. Taip pat, ateityje, esant norui, mūrinius namus galima rekonstruoti tam panaudojant metalines sijas, kotoną ir kt.
• Mūsų aplinkoje mūrinė technologija naudojama ne tik dažnai, bet jau be galo ilgai, tai lemia, jog nesunku konsultuotis mūrinio namo statymo klausimais su aplinkiniais, o tam pasirinkus profesionalus- tikrai nenusivilti.
• Esant reikalui, statant mūrinį namą, galima prailginti statybos laiką ne tik keliems, bet ir keliolikai metų. Tai gali būti aktualu esant situacijoms, susijusioms su ribotais finansais.
• Mūriniuose namuose dažniausiai sutinkamos iki 6 metrų pločio perdangos, tačiau yra galimybė pasirinkti ir iš dalies surinktas perdangas, kuriomis galima perdengti patalpas iki 7,5 ir daugiau metrų pločio.
• Tinkamiausia apdailą mūriniams namams gali išsirinkti net ir patys išrankiausi, kadangi pasirinkimas išties didelis. Namo savininkai apdailai galės rinktis tarp fasadinių plytų, dekoratyvinio tinko, medinių dailylenčių, pakabinamų fasado apdailų ir kt. Renkantis mūrinio namo apdailą, galimi net ir itin nestandartiniai dizaino sprendimai.
• Jeigu mūrinis namas statomas laikantis visų statybinių normų, nepaliekant nereikalingų ar nesandarių tarpų bei plyšių, būsimi namo savininkai niekada nepajus tokių nepageidaujamų reiškinių kaip graužikai, rūdijimas, puvimas. Taip pat šiuose namuose, tam netaikant jokių papildomų priemonių, nesiveisia parazitai.

Mūrinių namų minusai:

• Atsižvelgiant į namo projektą, šis statybos būdas, lyginant su kai kuriais kitais būdais, gali būti brangesnis. Tačiau svarbu nepamiršti, jog šių namų gyvavimo laikas paprastai yra ilgesnis, jie būna labiau tvirti ir patikimi.
• Šie namai dažniausiai statomi ganėtinai ilgai- nuo pusės iki vienerių metų, o dažnai ir dar ilgiau. Tinkamai suorganizavus pačią statybą, mūrinį namą yra įmanoma pastatyti per 3 mėnesius, o apsigyventi po pusės metų. Statybos trukmė tiesiogiai priklauso nuo technologijos drėgnumo- mūro darbai, betonavimas, tinkavimas ir tt. Anksčiau apsigyventi yra įmanoma tik sausinant orapūčiais, bet jie ne tik padidina projekto kainą, bet ir gali pakenkti jo kokybei.
• Kadangi šio tipo namui naudojamos sunkios medžiagos, tai daro įtaką brangiam medžiagų transporavimui į statybos vietą, reikalauja galingų keliamųjų mechanizmų statybos metu.
• Tam, kad šiluminė izoliacija būtų efektyvi, reikalingos storos vidinis namo sienos, minimalus jų storis- 36-38 cm. Šiuo atveju naudojama ir vienarūšė medžiaga ir sluoksninė, susidedanti iš nešamosios konstrukcijos bei izoliacinio sluoksnio. Vidinės sienos su papildomu mūrinės apdailos sluoksniu dažniausiai yra iki 50 cm storio.
• Norint išvengti silpnesnės šiluminės izoliacijos vietų, per kurias iš namo lengvai išeina šiluma, sumūryti išorines sienas yra gan sudėtinga.
• Pastačius mūrinį namą negalima iš karto pradėti baigiamuosius darbus, dėl technologinės drėgmės, atsiradusios dėl mūro ir tinkavimo. Namus sausinti būtina- per anksti, neišlaukus technologiškai nustatyto laiko, pradėjus baigiamuosius darbus galima pasiekti daugiau žalos, nei naudos- suprastėja jų kokybė.
• Statybiniai darbai yra pavaldūs sezonams. Mūro, betonavimo bei tinkavimo darbus galima vykdyti tik esant garantijai, jog darbų metu temperatūra nenukris žemiau 5 laipsnių Celsijaus.
• Nors rekonstrukcija ir modernizavimas yra įmanomi, deja, ganėtinai sudėtingi. Šie darbai dažniausiai susiję su stambiu ardymu, reikalaujančiu didelių darbo sąnaudų, tad yra brangūs. Taip pat jų metu sunku normaliai gyventi ar dirbti renovuojamame name.


Vidaus Apdaila Kaunas

Plytelių klijavimas kaunas 8602-87613
Vidaus apdailos darbai kaune
Langų apdaila, Gipskartonio montavimas,
Dailylenčių kalimas, Pertvarų montavimas,
Laminato- Parketlenčių klojimas
www.paslaugos.net

 Įtempiamos Lubos 8607-41195

Įtempiamos Lubos Visoje Lietuvoje 
-Matinės Įtempiamos Lubos
-Satino Įtempiamos Lubos
-Blizgios Įtempiamos Lubos
-Natūralaus audinio DESCOR Įtempiamos Lubos
www.itempiamos-lubos.paslaugos.net

Reklama

Rankų darbo papuošalai 8676-75137
Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai,
Perlu vėriniai, Rožančiai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI
Vėrinių Taisymas- Pervėrimas
www.papuosalai.paslaugos.net

Informacija- Statybinės Medžiagos, Apdailos Medžiagos
www.statybu.paslaugos.net

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 .